A 2004 elején indult program keretében összességében több mint 900 kis- és középvállalkozás, egyéni vállalkozó számára nyílt lehetőség alap- és gyakorlati ismereteket szerezni az elektronikus kereskedelemről, az elektronikus üzletről és ezek működéséről. Továbbá létrejött egy portál, amely a program folytatásaként segíti a vállalkozókat. A program eredményeit összegező záró-konferenciára 2005. augusztus 25-én került sor a Helia Hotelben a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, a VÁTI Magyar Regionális Fejlesztési és Urbanisztikai Kht. és a Magyar Vállalkozásfejlesztési Kht. vezetői és a KPMG által vezetett konzorcium tagjai és a kkv-k részvételével.
A másfél éves "e-kereskedelem a versenyképes kis- és középvállalkozásokért" című programot a Gazdasági Minisztérium és az Európai Unió Phare Előcsatlakozási Alapja közösen finanszírozta, összesen közel 3,5 millió euróval - azaz mintegy 900 millió forinttal. A program minden szakmai modulja megvalósult, így teljes mértékben hasznosult a program rendelkezésére álló pénzügyi kerete, ily módon biztosítva, hogy az eredményekből a lehető legtöbb kkv részesüljön.
A program egyik fontos szakmai modulján, az e-kereskedelem alapjait ismertető oktatás-sorozaton összesen több mint 700 kkv vett részt, kihasználva a rendelkezésre álló keretszámot. A képzés során a kkv-k az elméleti alapok elsajátításán túl gyakorlati eredményeket is elértek: kidolgozták az e-kereskedelmi tevékenységüket beindító stratégiai akciótervet.
A program központi szakmai modulját alkotó, az e-kereskedelem különböző elemeit megvalósító tanácsadói projektek eredményességét jelzi az előre megtervezett és meghatározott keretek hatékony, teljes kihasználása. A program során a 371 pályázó kkv közül 218 kkv nyert el testre szabott tanácsadói támogatást saját e-stratégiája kialakításához, webáruháza létrehozásához vagy integrált vállalatirányítási rendszer bevezetéséhez. A projektekben résztvevő kkv-k regionális, valamint iparági megoszlás, létszám, illetve árbevétele szerint kellő módon képviseltették magukat.
Az oktatások és a tanácsadói projektek esetében is a nagyszámú résztvevő kkv-k minőségi támogatásban részesültek. A projekteket az előzetes minősítésen átesett és majd a megbízást elnyerő Konzorcium alaposan felkészült, a magyar és az európai uniós gazdasági, jogszabályi hátteret, a kkv szektor specifikumait és az e-kereskedelem eszközeit alaposan ismerő szakemberei vezették. A programban résztvevő kkv-k pozitív visszajelzésein kívül a program szolgáltatásainak minőségét, a kkv-k elvárásainak való megfelelést az is igazolja, hogy a program során gyakorlatilag nem volt visszalépés.
2004 októbere óta működik a program által fejlesztett portál, amely szintén egy meghatározó eleme a sikertörténetnek. A portál a kkv-knak híreket, információkat szolgáltat, és egyben ingyenes lehetőséget nyújt saját weboldaluk és árukatalógusuk kialakítására és elhelyezésére. Emellett egyedülálló módon projektmenedzsment-támogatást is nyújt a regisztrált tagok számára, valamint hasznos eszköz a hálózati együttműködésekhez.