Knight Frank - amely már két éve irodát nyitott Moszkvában a jelentős kereslet láttán - azt írta összesítésében, hogy az orosz milliomosok, akik 2000-ben még 93 millió font értékben vettek londoni lakásokat, 2004-ben már 396 millió fontot költöttek a londoni ingatlanpiacon, és az idén eddig 799 millió fontért vásároltak. A tanulmány szerint az oroszok által 2000 óta megvett londoni és nagy-britanniai ingatlanok összértéke eléri a 2,2 milliárd fontot.
A Knight Frank szerint a júliussal zárult 12 hónapban a 6 millió font (2,4 milliárd forint) felett eladott londoni lakások húsz százalékát oroszok vették meg; ez nagyobb arány, mint az amerikai és a közel-keleti vásárlóké együtt ebben az ingatlanérték-kategóriában.
Az idei eddigi legnagyobb értékű londoni lakásvételt is egy orosz vásárló hajtotta végre, aki 16 millió fontért (6,4 milliárd forintért) vett meg egy öt hálószobás luxusingatlant az elegáns Knightsbridge kerületben. A The Sunday Times kommentárja szerint az orosz pénzembereket jelenleg elsősorban az hajtja Londonba, hogy nem tudni, milyen irányt vesz Oroszország Vlagyimir Putyin elnök 2008-ban esedékes távozása után. Mindemellett a Nagy-Britannia kínálta kedvező adórendszer és személyi biztonság, a londoni luxusvásárlási lehetőségek, a politikai stabilitás és az éjszakai élet vonzza őket a brit fővárosba.
A brit lap szerint Roman Abramovicsé, a londoni Chelsea futballklub tulajdonosáé az orosz kézben lévő legnagyobb londoni lakásportfolió. Abramovicsról úgy tudni, hogy csak az utóbbi két évben 50 millió fontért vett luxusingatlanokat a legdrágább londoni kerületekben.
A Halifax, a legnagyobb brit jelzálog-kölcsönző épp a minap tette közzé, hogy a múlt hónapban, havi összevetésben 1,7 százalékkal drágultak a lakáscélú ingatlanok Nagy-Britanniában. Ez éves szinten 8,6 százalékos ingatlanpiaci inflációnak felel meg, miközben szeptemberben a 12 havi átfogó infláció 2,4 százalékos volt Nagy-Britanniában; igaz, ez is jelentősen meghaladta a Bank of England 2,00 százalékos felső tűrésküszöbét.