Részvénypiacok: Világszerte fellélegeztek a piacok, miután Oroszország visszavont egyes csapatokat az ukrán határ mellől. Jelentősen emelkedtek az európai tőzsdék a bankszektor vezetésével.
Nagyot emelkedett az AstraZeneca, mivel az egyik gyógyszerkísérlete hatékonynak bizonyult a prosztatarák ellen. Az orosz-ukrán feszültség enyhülésének köszönhetően emelkedtek az amerikai tőzsdék is. Az emelkedést a technológiai részvények mellett az utazási és szabadidős szektor vezette, a kedvező hangulat mellett köszönhetően vártnál jobb vállalati eredményeknek. Az olaj és gázárak zuhanása miatt azonban estek az olajipari részvények. A vártnál magasabb termelői árindex ugyanakkor megerősítette a márciusi 50 bázispontos kamatemelési várakozásokat. A hazai tőzsde csak minimálisan emelkedett, magas, 14,5 milliárd forintos forgalom mellett. Az OTP esett az emelkedő bankszektor ellenére, a MOL stagnált, a Richter és a Magyar Telekom pedig emelkedett. Az enyhülő orosz-ukrán konfliktus hatására élesen lefordultak az olaj, a gáz és a gabonaárak.
Devizapiacok: Az enyhülő orosz-ukrán feszültségek hatására estek a menedékdevizák, a jen, a svájci frank, a dollár, valamint az arany árfolyama. Ezzel szemben erősödött az euró, míg meredeken erősödtek a régiós devizák, amit a váratlanul magas inflációs és GDP adatok is támogattak. Míg a magyar GDP igen kellemes meglepetést okozva az EU élén végzett negyedéves alapon, éves összehasonlításban csak kismértékben maradt el a vártnak megfelelő lengyel GDP növekedéstől. Kisebb mértékben erősödtek a feltörekvő devizák is. (Takarékbank)