Nagyvállalatok és nagybefektetők részére tenderkiírás, kis- és középvállalkozások részére aukciós értékesítési formában van lehetőség tulajdonszerzésre. A magyar érdeklődés rendkívül nagy, de az ITDH információi szerint eddig kevés ügylet valósult meg.
A gazdasági szabályozás most rendkívül kedvező feltételeket teremet cégalapításhoz is: egy kft.-hez hasonló vállalat alapításához szükséges minimális alaptőke 5000 USD. Ehhez társul az Európában legalacsonyabb, 14%-os nyereségadó kulcs. A liberalizálás ellenére a számos megalakuló cég közül csak kevés végez aktív tevékenységet. 2002-ben a teljes külföldi működő tőke összege becslések szerint 4-500 millió EUR volt, ebből magyar vállalkozások 1 millió EUR-val részesedtek.
Kajári Ferenc, a Sigillum Civitatis Zyntha Végrehajtó Bizottságának privatizációért és gazdasági ügyekért felelős tagja a helyi lehetőségekre hívta fel a figyelmet: jelenleg 10 zentai cég áll árverés alatt, melyeknek a legfontosabb gazdasági mutatóit mellékletünk tartalmazza.
Kajári elmondta, hogy magyarországi cégek külön segítségre számíthatnak, mivel a magyar részvétellel létrejött vállalkozásfejlesztő szervezetek célja, hogy a magyar tulajdon részaránya jelentősen megnövekedjen, azaz minél több szerbiai állami cég magyar tulajdonba kerüljön. Számítani lehet, arra, hogy a jelenleg magas szabályozási kockázat enyhülni fog, mivel a közeljövőben több gazdasági törvényt (pl csődtörvény) fognak hozni.
A Sigillum Civitatis Zyntha a zentai önkormányzat, melynek operatív irányításáért (a magyar minisztériumok mintájára) a Végrehajtó Bizottság felelős. Zenta térségében több önkormányzat kötött együttműködési szerződést annak érdekében, hogy magyar tulajdonosok arányát növeljék a szerbiai gazdaságban.
Zenta város honlapja www.zenta-senta.co.yu (magyarul is)Híd térségfejlesztési központ, Szabadka www.most-hid.co.yu (magyarul is)
Szerb Gazdasági és Privatizációs Minisztérium www.mpriv.sr.gov.yu
Aukciós magánosításra jelölt zentai vállalatok
Azur
Mezőgazdaság Rt
Potisje
Tisza vendéglátóipari vállalat
Zastava
Privatizáljon Szerbiában!
2001. májusában lépett életbe Szerbiában a privatizációs törvény, azonban a folyamat csak 2003. januártól indult be. Elsősorban a távközlés, az energetika, a vegyipar, az élelmiszeripar és a szolgáltató szféra területén van lehetőség állami tulajdon magánosítására.
Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Klasszis Befektetői Klub
2025. május 27. 17:00, Budapest
Véleményvezér

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből
Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát
Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek
Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.

Állítólag Veszprém megye összes védőnőjétől megvonták a költségtérítési támogatást
Nem hisszük el, hogy igaz.

A korrupció melegágya a cégeknek adott állami támogatások, első helyen állunk
Bindzsisztán pénzpumpája.