Szerdán egy magánalapítvány, a Széll Kálmán Alapítvány rendezvényén, az üzleti élet szereplői előtt vetette fel a Fidesz elnöke, hogy a parlamentnek létre kellene hoznia egy magyar reformalapot, és idegyűjteni azokat a forrásokat, amelyeket garantáltan a reformra váró területek átalakítására fordít. A Fidesz elnöke arról nem beszélt, hogy mekkora forrással működne az alap, de azt kiemelte: nem általában kell megsarcolni a magyar választópolgárokat, hanem meghatározott célokra, meghatározott csoportoktól, meghatározott szabályokkal kell begyűjteni a forrásokat az alapba.
Orbán Viktor szerint ugyanis az alapvető európai közgazdasági tapasztalatnak nincs birtokában az, aki szerint reformokkal rövid távon megtakarítást lehet elérni. A reformok pénzbe kerülnek és csak két-három év múlva hoznak megtakarítást - jelentette ki. Véleménye szerint a Fidesz által javasolt, pártok felett álló szakértői, nemzeti egységkormány megalakulása mellett négy területen - államigazgatás, oktatás, egészségügy, nyugdíjrendszer - reform-kerekasztal létrehozására is szükség lenne, amelyekben a pártok és a társadalmi szervezetek képviselői vennének részt. A testületek a Fidesz elnökének elképzelései szerint a rendszerváltozás idején létrejött Nemzeti Kerekasztal mintájára működnének.
A reform-kerekasztalok ötletét a múlt héten a Nézőpont Intézet vetette fel, amely a szakértői kormány javaslatát továbbgondolva teljes kormánylistát is közzétett. Orbán Viktor elmondta, hogy szerdai rendezvényen üzletemberek előtt arról beszélt, hogy a jelenlegi helyzet nem stabilizálható, tehát a pénztőkének, az üzleti életnek, valamint a magyar és külföldi befektetőknek egyaránt az az érdeke, hogy olyan helyzet alakuljon ki, amelyet lehet és érdemes is stabilizálni. "Ennek a kormánynak és ennek a miniszterelnöknek a kezéből az emberek nem fogadnak el egy mégoly ésszerű gazdasági programot sem, ráadásul, amit a kormány most el akar fogadtatni, az egy értelmetlen megszorító csomag" - tette hozzá. Orbán az üzleti élet képviselőinek azt is hangsúlyozta, hogy sem maga, sem a Fidesz nem kíván a kormányzati hatalomban részt venni.
A Széll Kálmán Alapítvány kéthetente-havonta jön össze, s mindig egy előadó tart vitaindítót. A rendezvényeken az üzleti élet képviselői vesznek részt. Széll Kálmán 1899 és 1903 között volt Magyarország miniszterelnöke.