Mint írták, egy 68 éves büntetett előéletű, különös visszaesőnek minősülő gyulai férfival; egy 69 éves büntetett előéletű kecskeméti férfival és egy 68 éves büntetlen előéletű gödöllői nővel szemben emeltek vádat.
A csalók 2017-2018-ban határozták el, hogy egy szlovákiai társaság, mint hitelközvetítő nevében magyar cégeknek külföldi finanszírozási lehetőségeket kínálnak projektjeik megvalósításához. A kecskeméti férfi "játszotta" a magánbankár szerepét, akin keresztül külföldi bankoktól hitelhez juthatott állításuk szerint az, aki befizeti a szükséges regisztrációs, tranzakciós díjat.
A szlovák társaság valójában nem működött, a "magánbankárként" feltüntetett idős férfinak hitelközvetítésre nem volt sem lehetősége, sem szándéka. A csalók kizárólag a sértettek regisztrációs és tranzakciós díj címén befizetett pénzét akarták megszerezni.
Egy hódmezővásárhelyi székhelyű gazdasági társaság ügyvezetőjének - aki termőföld vásárláshoz és méhcsaládok telepítéséhez keresett finanszírozási lehetőséget - 6,6 millió forintos kárt okoztak. Egy kecskeméti nőt - aki irodaház építéséhez és geotermikus erőmű építéséhez, működtetéséhez keresett forrást - csaknem 2,7 millióval rövidítettek meg. Egy cserkeszőlői székhelyű cég képviselője pedig 3,76 millió forintot fizetett ki nekik; ő a cég új zöldségtisztító és -feldolgozó üzemének létesítéséhez keresett befektetőt.