Nem olcsó, de nem is drága

A magyarok szemében még mindig Horvátország az első számú külföldi turistacélpont, ezért minden utazási iroda számtalan lehetőséget kínál déli szomszédunknál. Érdemes jól megválasztani az út időpontját, mivel főszezonban (július közepétől augusztus végéig) 30-50 százalékkal is drágább lehet a kiválasztott szállás, mint egyéb időpontokban.

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Útlevél, háziállat
A magyar turistáknak útlevél sem szükséges a határátlépéshez, amennyiben plasztikkártya típusú személyi igazolvánnyal rendelkeznek. Külön engedély nélkül külföldiek három hónapig tartózkodhatnak az országban. Kutya, macska beviteléhez oltási bizonyítvány szükséges, amely tanúsítja, hogy a veszettség elleni védőoltás min. 15 nappal, de legfeljebb 6 hónappal a határátlépés előtt megtörtént. Továbbá szükséges egy, az érkezés előtt min. 30 nappal kiállított egészségügyi bizonyítvány
Horvátország hivatalos pénzneme a kuna, váltópénze 100 lipából áll. Egy kuna körülbelül 34 forintot ér.

Az országban a legtöbb ismert hitelkártyát (American Express, Diners, Visa, Eurocard/Mastercard) elfogadják, akárcsak a Eurocheque-eket. Minden nagyvárosban és a legtöbb turistaövezetben találhatóak készpénzfelvételre alkalmas bankautomaták. A Zagrebacka Banka automatái a Eurocard/Mastercard kártyákat fogadják el, míg a Diners, American Express és Visa tulajdonosok a Euronet ATM-jeit keressék.

A bankok és postahivatalok megszakítás nélkül reggel héttől este hétig nyitva tartanak, ám turistaszezonban a postai nyitva tartás este kilencig tart, gyakran szombaton is. A közhivatalok reggel nyolctól délután négy óráig állnak rendelkezésre, az üzletek és áruházak általában reggel nyolctól este nyolc óráig.

Az ország nemzetközi hívószáma: +385

Zágrábi Magyar Nagykövetség: Pantovcak 255-257 10000 Zagreb

Tel: 385 1/489-0900

Honlap itt.

Szállások

A magyarok szemében még mindig Horvátország az első számú külföldi turistacélpont, ezért minden utazási iroda számtalan lehetőséget kínál déli szomszédunknál. Érdemes jól megválasztani az út időpontját, mivel főszezonban (július közepétől augusztus végéig) 30-50 százalékkal is drágább lehet a kiválasztott szállás, mint egyéb időpontokban. Amennyiben egyénileg kívánjuk a szállást intézni, minden faluban található turisztikai információs iroda, ahol bármikor segítenek ágyat, szobát, apartmant találni.

Horvátország hivatalos mérete
56 610 négyzetkilométer, ám a kiterjedt szigetvilág miatt jókora vízi területtel is rendelkezik. Az 1 246 sziget és szigetecske partvonalának teljes hossza 4 058 kilométert tesz ki, a kontinentális szakasz 1 777 kilométer hosszú. A legnagyobb sziget Cres, de jelentős Krk, Brac, Hvar, Pag és Korcula is. A tengervíz hőmérséklete: májusban 17 C, júniusban 20 C, júliusban 25 C, augusztusban 26 C, szeptemberben 23 C.
A kempingek ára 15-50 kuna/fő/éjszaka (500-1 500 Ft), az olcsóbbakban esetleg külön díjat számolnak fel a sátorért is. Az olcsóbb szobák 70-250 kunába (2 400 - 8 500 Ft) kerülnek fejenként, a jobb minőségűek 250-700 kunába (8 500-24 000 Ft). A négycsillagos szállodák 700-1500 (24 000 - 51 000 Ft) kérnek el fejenként, az ötcsillagosok pedig ennél is többet. Horvátország a naturizmus híveinek paradicsoma, jó néhány "FKK" feliratú területet találhatunk a tengerparton. Ezek szállások jellemzően kicsivel drágábbak, mint a hasonló kategóriájú "normál" szállásoké.

Étel-Ital

A horvát éttermek árai egy kicsit a budapesti szint felett vannak. A legolcsóbb helyeken 15-40 (500 - 1400) kunából is jóllakhatunk, a tengerparti vendéglők ebédje 40 - 100 kuna közé (1 400 - 3 400 Ft) esnek fejenként, az felső kategóriás helyeken 100-500 kunát (3400 - 5000 Ft)

is elkérnek egy vacsoráért fejenként. A kávézókban elhelyezkedéstől és színvonaltól függően 10 - 30 kuna egy kávé, 10 -40 kuna egy korsó sör, 4-5 kuna egy gombóc fagylalt.

Szórakozás, sport

Robogóbérlés 70 kuna/óra vagy 200 kuna/nap. Kerékpár 20 kuna/óra, 60 kuna/nap. Ejtőernyővel a tenger felett motorcsónakkal 150 kuna/15 perc, jet-ski 200 kuna/15 perc.

A búvárkodás díja merülésenként 150-220 kuna, ebben benne van az alapfelszerelés is. Érdemes több napos búvártúrára jegyet váltani, mivel így jóval olcsóbban jön ki egy-egy merülés.

Kapcsolódó anyagok az összeállításban:

Horvátország, Te csodás!

Az Isztria gyöngyszeme: Rovinj

Horvátország autóval

Mobillal Horvátországban

Véleményvezér

A lengyel gazdaság száguldása hatalmas égés a magyar gazdaságpolitika számára

A lengyel gazdaság száguldása hatalmas égés a magyar gazdaságpolitika számára 

A munkavállalók a lábukkal szavaznak.
Teljes bukta lett Orbán Viktor igazságpillanata

Teljes bukta lett Orbán Viktor igazságpillanata 

Orbán Viktor egyre nagyobbakat lódít egyre kevesebb sikerrel.
Elutasították Magyar Péter feljelentését Orbán Viktor ellen

Elutasították Magyar Péter feljelentését Orbán Viktor ellen 

Az ügyészség döntött Orbán Viktor feljelentése ügyében.
Vatikán már nem békepárti, a pápa az ukrán elnököt fogadta

Vatikán már nem békepárti, a pápa az ukrán elnököt fogadta 

Az új pápa előbb fogadta az ukrán elnököt, mint Orbán Viktort.
Magyar Péter nyilvánosságra hozta, hogy szerinte hol lopott milliárdokat a Fidesz

Magyar Péter nyilvánosságra hozta, hogy szerinte hol lopott milliárdokat a Fidesz 

Milliárdosok aggódhatnak egy kormányváltás esetén.
A szabadság hőseként ünnepelték Karácsony Gergelyt az Európai Parlamentben

A szabadság hőseként ünnepelték Karácsony Gergelyt az Európai Parlamentben 

A budapesti főpolgármester megdicsőült Strasbourgban.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo