David Waterfield ügyvezető értékelése szerint a feketekereskedelem visszaszorításának eredményeként a fogyasztók ellenőrzött, minőségi árukhoz, az állam és a gyártók magasabb bevételekhez juthattak és fenntarthatták munkahelyeiket. A sikert összehangolt munkával lehetett elérni. Ennek első eleme a dohányipari termékek jövedéki adójának ütemezett emelése volt, amelynek révén a fogyasztók a költségvetés stabilitásához és nem a csempészek kasszájának gyarapításához járultak hozzá. Ez az átgondolt stratégia előnyöket biztosított a teljes vertikumnak is - vélekedett az igazgató.
Az illegális piac szűkülésében nagy szerepük volt a rendvédelmi szerveknek, amelyek szigorított ellenőrzéseikkel mind a határokon, mind az ország belsejében több cigarettát koboztak el, és semmisítettek meg. Ebből az következett, hogy a feketepiacon nehezebben és drágábban lehetett cigarettához jutni, a fogyasztók pedig a kis árkülönbség okán szívesebben vettek legális termékeket. David Waterfield úgy vélte, a tavaly még 22 százalékosra becsült illegális cigarettapiac súlyos károkat okozott az országnak.
A BAT számításai szerint az állam 2004 és 2005 között 155 milliárd forint adóbevételtől esett el. Ez az összeg harmada az Oktatási és Kulturális Minisztérium 2006-os kiadási előirányzatának és 5 százalékkal haladja meg az egészségügyi tárcáét. Ebből a pénzből például 130 kilométer autópálya, vagy 1 millió négyzetméter alapterületű lakás építhető - mondta. Az igazgató hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a jelenlegi kedvező helyzet nem jelentette a piac stabilizálódását. A csempészet további visszaszorítása, a legális kereskedelem védelme a piac minden törvényes szereplőjétől, elsősorban a kormányzattól a jövőben is folyamatos és jelentős erőfeszítést igényel.