Van, aki tartogatja a régi szendvicseket
A Select Appointments közel ezer dolgozót kérdezett meg, akiknek a nyolcvanöt százaléka rendet rak minden egyes nap végén, sőt nyolc százalékuk még a számítógépét is letisztogatja minden nap. A napi rutin részét képezi mind többeknek a papírhulladék összegyüjtése és ledarálása. Nagyon helyesen, mivel minden irodában dolgozó tapasztalja, hogy a hétközben felgyűlő papírhegyek valóságos közlekedési akadályt tudnak képezni.
A sok precíz alkalmazott mellett akadnak, akik nem adnak a tisztaságra a munkahelyen: ötvennyolcan vallották be, hogy az íróasztaluk fiókjában múlt heti szendvicsek is meglapulnak.
A Select Appontments vezetője, Rachel Moss a kutatás kapcsán úgy nyilatkozott, jó hírnek tartják, hogy az emberek többsége odafigyel arra, milyen környezetben dolgozik. A közvetlen környezet tisztán tartása azért is fontos, mert nagyon sokan bonyolítják le az étkezéseket az asztaluknál, ami nem feltétlenül higiénikus megoldás.
A főnök is elmegy az íróasztalunk mellett
Fontos, milyen a munkakörnyezetünk abból a szempontból is, hogy a főnökök nemcsak arcról, hanem asztalról is beazonosítanak minket. A dezorganizált, rendetlen, piszkos környezet gondatlan munkavállalóra vall. Éppen ezért időnként takarítsunk le mindent az íróasztalunkról és a fiókjainkat is ürítsük ki. Lehetőleg saját és nagy űrtartalmú szemetessel rendelkezzünk, amibe az összes hulladéknak minősülő tárgyat kidobjuk időről időre: a használaton kívüli tollakat, ceruzákat, egyebeket is.
Amennyiben van számítógépünk, a noteszek, naptárak, jegyzetfüzetek sokasága válik feleslegessé. Minimalizáljuk a személyes csecsebecsék, fotók számát egyre, kettőre az asztalunkon. A szakértő szerint mindenkinek legalább napi tíz percet kellene fordítania arra, hogy személyes környezetét rendezetté teszi a munkahelyen.