Nem hinné az ember, de a pénzben úszók táborában sem mindegy, hogy ki, melyik kaszthoz tartozik. A világ leggazdagabb városai pénzügyi és technológiai központok, amelyek tehetős lakosságot vonzanak. Nem meglepő, hogy ezek a városok rendelkeznek a világ legexkluzívabb lakóingatlan piacaival.
340 000 milliomossal és 58 milliárdossal New York City a világ leggazdagabb nagyvárosa. 2012 és 2022 között 40 százalékkal nőtt a nagy nettó vagyonnal rendelkezők száma, még akkor is, amikor a járvány miatt sok gazdag elvándorolt a városból. Összességében a New York-i lakosok vagyona nagyjából 3 billió dollár, több, mint Kanada GDP-je.
A második helyen Tokió áll, 290 300 milliomossal. Az ország milliomosainak nagyjából ötöde él itt.
Az egyik leggyorsabban növekvő milliomos populációval, a The Bay Area a harmadik helyen áll. Az elmúlt évtized technológiai fellendülésének hatására a milliomosok száma 68 százalékkal nőtt 2012 óta. Ezenkívül a technológiai központ több milliárdosnak ad otthont, mint a világ bármely más városa, összesen 63-nak – ezzel megelőzve New York-ot. (58) és Peking (43).
Kínában, a világ második legnagyobb gazdaságában, Peking a legtehetősebb város, Sanghajjal szorosan a nyomában. Ahogy Kína gazdasága bővült az elmúlt évtizedben, a milliomosok száma minden városban legalább 70 százalékkal nőtt.
A rangsort Dubaj zárja, a Közel-Kelet egyetlen olyan városa, amely gazdag vonzó mágnesként működik, 68 400 milliomossal és 15 milliárdossal.
Elon Musk, a világ leggazdagabb embere korábban Kaliforniában élt, most a texasi Boca Chicában lakik egy nagyjából 400 négyzetméteres panelházban. Ezzel együtt Musk a hírek szerint egy üvegfalú otthont épít a Tesla austini főhadiszállása közelében, a pletykák szerint Project 42 néven.