Az Airbnb piaci részesedése az eltöltött vendégéjszakákra vonatkozóan 2018 végére már elérte a 20%-ot. Következtetésképpen kijelenthetjük, hogy a már eleve magas piaci részesedését az Airbnb tovább tudta növelni a tavalyi évben, továbbá az elmúlt évek belvárosi kerületekre vonatkozó szabályozó rendeletei egyelőre nem tudták visszaszorítani az Airbnb terjeszkedését Budapesten.
Hasonlóan 2017-hez képest, az Airbnb foglalások erősen a belvárosi kerületekre fókuszáltak 2018-ban is, mivel a V., VI., VII. kerületben történt a budapesti foglalások 69%-a. A tanulmány szerint a VII. kerület vezeti az Airbnb foglalások koncentrációját 29%-kal (+4%-pont növekedés 2017-hez képest), melyet a VI. kerület követ 22%-kal (-1%-pont), valamint a harmadik helyet az V. kerület foglalja el 18%-kal (-3%-pont).
Ezeken a területeken a szobaárak általában magasabb árszintet képviselnek összehasonlítva a kevésbé népszerű kerületekkel, azonban a mért átlagár nem tudott tovább emelkedni 2018-ban.
A budapesti foglalható egységek száma 10%-os növekedést mutatott az előző évhez képest. A különböző típusú szálláslehetőségek közül 2018-ban is a teljes lakás volt a legkeresettebb opció a vendégek körében, mivel a foglalások 50%-a ilyen típusú szálláshelyen történt.
A bérbeadók többsége (61%) egynél több lakást adott bérbe, amely meghaladja a legtöbb európai nagyvárosban kialakult 40-50%-os átlagot. Ez alapján elmondhatjuk, hogy a budapesti Airbnb piacot inkább a professzionális bérbeadók dominálják.
„Az eddigi trendek alapján arra számítunk, hogy az Airbnb piac a következő években is növekedni fog, összhangban a Budapestre látogató turisták számának emelkedésével. A hazai szállodapiacon történő folyamatos és jelentős fejlesztések átadása a következő 2 évben várható, így a kínálat bővülésének köszönhetően az Airbnb piaci részesedésének gyors növekedése csökkenhet az elkövetkező években. Továbbá az egyre szigorúbb szabályozói környezet is visszafoghatja a növekedés ütemét. – mondta Steinfeld Tamás, a Colliers International piackutatási igazgatója.