Negatív kritikát kapott az ország

Az utóbbi évben Ausztria, Hollandia és Észtország haladt leginkább előre az unió által kijelölt gazdasági reformok útján. Hazánk rosszul teljesít.

A "VIII. Lisszaboni Eredménytábla" című elemzés a Lisszaboni Stratégia célkitűzései szempontjából vizsgálja a tagállamok gazdasági tevékenységét. Az elemzés a 27 tagállam teljesítményét értékeli gazdasági eredményeik és a versenyképességi célkitűzések megvalósítása alapján. Ahogy tavaly, úgy idén is a skandinávok álnak a tábla élén. Dánia és Svédország hagyományosan jó mutatókkal büszkélkedhet a szociális méltányosság, a munkaerő-piaci teljesítmény, környezeti fenntarthatóság, valamint az innováció tekintetében is - számol be az EUvonal.

Ugyanakkor a jelentés szerint Dánia a 2000 óta alacsony gazdasági növekedés miatt, Svédország pedig a magas fiatalkorú munkanélküliség miatt nem tekinthető az "év hősének". Az dokumentum Ausztria, Hollandia és Észtország tavalyi teljesítményét dicséri leginkább. A harmadik helyre rangsorolt Ausztria sokat tett a felesleges bürokrácia visszaszorítása, valamint a foglalkoztatás növelése érdekében.

Hollandia, melyet a jelentés a térség legsikeresebb országának nevez, magas termelékenységi és foglalkoztatottsági rátái miatt került az élbolyba. A tizenegyedikként rangsorolt Észtország elsősorban az egy főre eső GDP hihetetlen ütemű növekedésének, valamint a munkaerő-piaci és gazdasági környezet javítása érdekében kifejtett tevékenységének köszönhetően kapott dicséretet.

Az értékelés Olaszországgal kapcsolatban a legkritikusabb, megjegyezve, hogy bár az ország 1997-ben még jobban teljesített, mint az Egyesült Királyság vagy Franciaország, mára teljesen leszakadva, az összesített elemzésben a legkevésbé sem előkelő 23. helyet mondhatja csak magáénak.

A másik legerőteljesebben kritizált ország Görögország, mely olyan területeken mutat jelentős lemaradásokat, mellyel konzerválhatja leszakadó pozícióját. Az új technológiák adaptálása mellett a görög oktatási rendszer is számos problémával küzd, emellett a jelentés a görög gazdasági környezetet tartja az egyik legkedvezőtlenebbnek az uniós vállalkozások szempontjából.

Magyarország szintén az eredménytábla alján kapott helyet, összesítésben a hatodik legrosszabban teljesítő ország. Budapest elsősorban a munkaerőpiac változatlansága miatt kapott kritikát, kiemelve, hogy 2000 óta jóformán nem nőtt a foglalkoztatás aránya, és a munkanélküliek között változatlanul igen nagy arányban szerepelnek különböző hátrányos helyzetű csoportok.

Az elemzés szerint hazánkban túlságosan nagy a versenyt torzító állami támogatások aránya. A velünk együtt csatlakozott országok közül csak Lengyelország és Málta mondhat rosszabb mutatókat magáénak.

Véleményvezér

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat 

Gyanús körülmények a kárpátaljai templom felgyújtási kísérlete körül.
Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo