Az előző évek azonos időszaki indexértékeit tekintve az index nagyobb, mint a felmérés csúcs évének számító 2000-es év júliusi BMI értéke (54,6), és meghaladja a tavalyi index értékét (53,3) is. Ugyanakkor a feldolgozóipari aktivitás idei eltelt első hét hónapját továbbra is kisebb ütemű növekedés jellemzi, mint az előző két évben, bár a tavalyi évhez képest a lemaradás csupán 0,5 százalékpont a január-júliusi időszaki átlagot tekintve (2001: 54,1; 2002: 53,6). A 2002. év következő hónapjaira vonatkozóan kedvező lehet a rendelésállomány továbbra is töretlen növekedése, ami júliusban mutatja az idei legnagyobb növekedést. Az idei év eddig eltelt időszakában a legnagyobb átlagos növekedést mutató index szintén a rendelési index (57,8), ami a hetedik hónapra 0,4 százalékponttal meghaladta a tavalyi év azonos időszakában mért növekedés ütemét (57,4). Kedvező továbbá, hogy a beszerzési mennyiség is hasonló tendenciát mutat; a január-júliusi átlagos növekedés közel azonos az egy évvel korábban mért értékkel.
A termelési index (54,0) kisebb növekedést jelez, mint egy hónappal korábban. A nyári szezon hatását vetíti előre, hogy a válaszadók között 8,2 százalékkal nőtt azon cégek aránya, akik a termelési volumen csökkenését jelezték júliusban. A rendelési index értéke 2,5 százalékponttal nagyobb növekedést mutat, mint egy hónappal korábban. Értéke: 62,0, ami az idei év legnagyobb rendelésnövekedése, és 2000. októbere óta nem volt ennél nagyobb indexérték. Az előző hónaphoz képest 4 százalékkal kisebb a rendeléscsökkenést jelző vállalatok aránya, ami a kedvező tendencia folytatódását jelenti. A májusi értékhez képest kisebb növekedést mutat a beszerzési mennyiség index (58,5). A január-júliusi időszakot tekintve megállapítható, hogy az idei év átlagos indexértéke (54,7) csak 0,1 százalékponttal kisebb, mint egy évvel korábban (54,8). Megállapítható tehát, hogy a beszerzések júliusra elérték a tavalyi növekedési ütemet. A beszerzési árak indexe (57,0) gyorsuló ütemű növekedést jelez az előző hónaphoz képest, de az év első hét hónapjának átlagos árnövekedése (54,5) továbbra is jelentősen elmarad az előző években tapasztalttól; 2000-ben 69,7, 2001-ben pedig 58,4 volt az azonos időszaki átlagos árnövekedés. A foglalkoztatási index (52,0), hasonlóan május hónaphoz, ismét növekedést mutat. Az index értéke az elmúlt három év legnagyobb növekedést mutató júliusi értéke. A január-júliusi időszakot tekintve az indexértékek átlaga meghaladja a 2001. évi azonos időszaki átlagot (47,9), és megközelíti a 2000. évit, amikor az év első hét hónapját 50,1 átlagos érték jellemezte.
Az ágazatok szerinti Beszerzési Menedzser Indexek közül az élelmiszeripari index a legnagyobb (69,7) júliusban, ahol a növekedés meghaladja a 2000. év júliusi növekedését is. Az előző havinál nagyobb növekedést mutat még a nem fém ásványi termékek (58,8) és a vegyipari (51,2) indexe. Az ország régióit jellemző BMI-k, az Észak-Dunántúli körzet kivételével, növekedést mutatnak. Az Észak-Dunántúli régió év eleje óta hónapról hónapra változó teljesítményt mutat, a múlt havi jelentős növekedést (62,5) ebben hónapban visszaesés ( 38,6) követi. Júliusban a Dél-Dunántúli index értéke a legnagyobb (60,4).
Nagyobb rendelésnövekedés, mint egy évvel korábban
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) júliusi értéke 54,9. Ez a felmérés eltelt hét évének legnagyobb júliusi értékét jelenti. Az index közel azonos az egy hónappal korábbi értékével, csupán 0,1 százalékponttal nagyobb növekedést jelez, mint júniusban.
Véleményvezér

Elképesztő nagyságú adófizetői pénzt kapott Áder János alapítványa
A Fidesz politikusai nem tudják ott hagyni az állami zsíros bödönt.

Mészáros Lőrinc és neje hatalmas luxusba fojtotta a magyar fanyalgók miatt érzett bánatát
Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő ismét utolérte a Mészáros házaspárt.

Lázár János hatalmas öngólja, a betiltott vonatinfó helyére egyre újabb verziók születnek
A betiltás a digitális világban immár mulatság tárgya.