A nagyrédei üzemben a vállalkozó azokat a saját fejlesztésű, 30-500 kilowatt teljesítményű kazánokat mutatta be, amelyek háztartási és ipari célokra egyaránt használhatók a Szarvasi-1 energiafűből készült pelletet használva fűtőanyagként. Morvai elmondta, hogy tervezik nagyobb teljesítményű, 400, 600, 800 kilowattos és 1 megawattos kazánok kifejlesztését is. "Ha nem lesz üres a zsebünk, megkezdjük a sorozatgyártást" - mondta a szakmai közönség és újságírók előtt a cégvezető.
Szerinte az energiafűből készült pelletből 30 százalékkal olcsóbban állítható elő 1 Gj energia, mint földgázból. Az energiafű a rosszabb minőségű földterületeken is eredményesen termeszthető, telepítése hektáranként 100 ezer forint körüli költséggel jár, olcsóbb, mint erdőt telepíteni, viszont minden évben hasznot hoz, a számítások szerint hektáranként évente 40 ezer forintot.
Elmondta, hogy eddig egyetlen állami fillér nélkül dolgozott cégével a környezetkímálő energiaforrás hasznosításán, bizonyítva, hogy nem "az Európai Uniótól, vagy a kormánytól kell várni a segítséget, hanem magunknak kell megteremteni a lehetőséget". Szerinte az energiafű termesztés kétszázezer magyar gazdának adhatna biztos megélhetést, egyben környezetkímélő megújuló energiaforrást a gazdaságnak, s bevételt az országnak. Úgy vélte, "nagyhatalom lehetne Magyarország Európa közepén" az energiafű termesztése illetve az általa szabadalmaztatott felhasználási eljárások révén. A környezetkímélő fűtőanyag használatával megmaradó szén-dioxid kvótát pedig el lehetne adni más országoknak, ami szintén "jelentős bevételt hozhatna".
Az energiafű-tüzelésű kazánokat egyebek mellett a cementiparban és a távfűtésben, valamint mezőgazdasági üzemekben is használják már, eddig negyven berendezést állítottak üzembe. A kft. kidolgozta a takarmányszárításra alkalmas berendezést is, ennek gyártására szintén engedéllyel rendelkeznek. Az Ökomorv Kft.-ben Morvai üzlettársa Földi László egykori hírszerzőtiszt is.