A munkaadók és vállalkozók nemzetközi kongresszusának elnökségi ülésének Budapest ad otthont október 27-én. A közép-és kelet-európai régió 25 országának munkaadói szövetségeit egyesítő szervezet képviselői hivatalosak a programra, amelynek célja a kereskedelmi és a vállalatközi kapcsolatok újjáélesztése a térségben. A szervezetben megfigyelőként jelen vannak az indiai és a kínai üzleti élet képviselői is.
A magyar Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének tájékoztatásából kiderül, Széles Gábor MGYOSZ-elnököt a nemzetközi szervezet legutóbbi, ez év júniusi moszkvai elnökségi ülésén alelnökké választották meg. Ilyenformán Széles Gábornak fontos szerep jutott a kongresszus európai uniós kapcsolatainak ápolásában. A nemzetközi szervezet elnökségi ülésére népes üzletember delegáció is érkezik Oroszországból és a térség más országaiból, akik egy találkozó keretében eszmecserét folytathatnak majd a keleti piacok iránt érdeklődő potenciális magyar partnerekkel.
A magyar gyáriparosok Piac & Profitnak adott tájékoztatásából azt is tudni lehet, hogy a kongresszus céljául tűzte ki, hogy felmérje: az utóbbi 15 évben a Szovjetunió szétesést és a rendszerváltást követően kialakult új helyzetben milyen lehetőségek vannak a vállalkozók közötti kapcsolatok helyreállítására. Megalakult még 1992-ben egy moszkvai székhelyű szervezet, ennek közgyűlése választotta alelnökei közé az MGYOSZ elnökét. Tekintettel arra, hogy az MGYOSZ a UNICE, a legnagyobb európai vállalkozói szövetség teljes jogú tagja, a kongresszus elnöksége felkérte Széles Gábort arra, hogy mérje fel az együttműködés fejlesztésének lehetőségét. Az MGYOSZ elnöke felajánlotta a magyar szövetség brüsszeli irodájának közreműködését és segítségét a UNICE-val a partneri kapcsolatok bővítésében, illetve az elnökséget érdeklő információk közvetítésében. A jelenlét ezen az Európát a legnagyobb ázsiai piacokkal összekötő szárazföldi "hídon" mindenképpen érdeke a magyar vállalkozóknak is. A hajdani szovjet piac energiaforrásokkal és a piacbővítéssel kecsegtet, míg az ottani vállalkozókat a magyar gyógyszeripar, a mezőgazdaság és a gépipari termékei mellett az EU piacára bejutás is érdekelheti.