Miskolcra költözik a nanotechnológiai kutatás

A magyar-orosz nanotechnológiai közös kutatások intézményévé válik a miskolci kutatóhely, melynek megvalósítására pályázatot írtak ki.

Nanotechnológiai kutatólaboratórium felállítására nemzetközi pályázatot hirdetett meg a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal.  A kutatóhelyet a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány miskolci telephelyén kívánják megvalósítani. A Nemzetközi Kutatás-fejlesztési Nagyprojektek Program keretében meghirdetett pályázat célja világszínvonalú nanotechnológiai kutatólaboratórium létrehozása és kutatás-fejlesztési projektek működtetése a magyar-orosz nanotechnológiai együttműködés magyar részének megvalósítása érdekében, valamint a nanotechnológiai kutatóképzés elősegítése a régióban. Olyan professzionális tudományos és üzleti menedzsment képességekkel rendelkező természetes személyek jelentkezését várják a pályázatra, akik vállalják a fenti cél megvalósítását.

A kétfordulós pályázat, külön elbírálású előpályázatból és főpályázatból áll. Az előpályázat során magyar vagy külföldi állampolgárságú természetes személyek pályázhatnak a fenti témakörökhöz kapcsolódó nagyprojekt megvalósítási tervének elkészítésére. A pályázóknak, mint a nanotechnológiai laboratórium lehetséges vezetőinek kell elkészíteni a megvalósítási tervet, kiemelt figyelmet fordítva a K+F projekteket szolgáló világszínvonalú kutatócsoport és K+F infrastruktúra kialakítására. A főpályázatra az előpályázaton nyertes pályázók az elkészített a megvalósítási tervvel, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány bevonásával pályázhatnak a nagyprojekt megvalósítására.

A kutatólaboratórium kutatási témakörei a nagyprojekt keretében, a 2005-ben felállított Magyar-orosz Nanotechnológiai Vegyes Munkabizottság által meghatározott prioritások alapján, a következők: nanoporok és kísérleti termékek előállítása, orvosi protézisek előállítása szuperplaszticitási módszerekkel, nano-diszpergációs technológia több komponensű folyadékokra, metrológia nanotechnológiai alkalmazásokra.

A pályázat célkitűzéseinek elérése érdekében a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap terhére a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal maximum 1.8 milliárd Ft vissza nem térítendő támogatást nyújt, mely a projekt 36 hónapos futamideje alatt használható fel. Az előpályázat beadási határideje 2006. január 16.

Véleményvezér

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.
Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban

Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban 

Hová tűnik az adófizetők rengeteg pénze?

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo