Ha nem akar kockázatot vállalni, fontolja meg, hogy megbízható forrásból vásároljon helyi SIM-kártyát, amely a tartózkodás idejére előre fizetett adatátvitellel rendelkezik. Az Európai Unión belüli utazások során is élvezheti az olcsó barangolást.
4. Lehet használni a nyilvános számítógépeket a repülőtereken vagy a szállodákban?
Nem. Amikor csak lehetséges, ne használjon ilyen eszközöket. Ha nincs más választása, korlátozza az adatforgalmat. Például amikor a repülőtéren kinyomtatja a beszállókártyáját, ne ellenőrizze egyidejűleg a Facebook-fiókját. Csak olyan oldalakat használjon, ahol nem kell bejelentkeznie, és nem kell megosztania az adatait.
Az úgynevezett "kioszkokkal" az a probléma, hogy meg kell bíznia a cégben, amelyhez tartoznak, például egy szállodában, az őket üzemeltető bármely technikusban, de bárki másban is, aki Ön előtt használta az eszközt. Egy feltört kioszk korlátlan hozzáférést kaphat az összes küldött és fogadott adathoz. Ráadásul egy ilyen eszköz nyomon követheti minden billentyűleütését, képernyőfotókat készíthet mindenről, amit csinál, és még arról is pontos másolatot készíthet, amit kinyomtat - teszi hozzá Szappanos Gábor
5. Hogyan védekezhetek a hotelszobákban és Airbnb-kben elhelyezett rejtett kamerák ellen?
A szállodai szobákban vagy kiadó lakásokban elhelyezett rejtett kamerákkal kapcsolatos incidensek viszonylag ritkák, de ha először lép be egy szálláshelyre, érdemes óvatosnak lenni.
Az ilyen berendezések egyre kisebbek, és nem mindig láthatóak a nyilvános Wi-Fi pontok listáján. Tehát figyelje a furcsán elhelyezett órákat, dupla füstérzékelőket vagy más elektronikus kütyüket a szállodai szobában, amelyeket oda szereltek be, ahol nincs rájuk szükség.