A fűtés szezon korai kezdetének és a rezsicsökkentés módosításának hatására egyre többen keresik a pénztárcakímélő, minél optimálisabb fűtési megoldásokat. A fűtésszámla csökkentéséhez a mindennapos praktikákon túl az okos rendszerek is nagymértékben hozzájárulhatnak.
Egyszerű szokások, amelyekkel faraghatunk a fűtésszámlán
Mindenekelőtt vegyük sorra azokat az alapvető szempontokat, könnyen kialakítható szokásokat, amelyekkel nagy mértékben járulhatunk hozzá a fűtési költségeink csökkentéséhez. Sokat számít például, hogy a lakás vagy ház egyes helyiségeit mikor fűtjük és milyen melegre fűtjük. Amikor napközben nincs otthon senki, érdemes alacsonyabb fokozatra venni a fűtést, de nem túl alacsonyra, mivel sokkal nagyobb energiaigénnyel jár egy teljesen kihűlt lakás visszafűtése. Ugyancsak érdemes éjszakára is lejjebb venni a fűtést, sokkal egészségesebb, ha a hálószoba hőmérséklete ilyenkor 19-20 fok körül van. Ha lehetőségünk van rá, érdemes a helyiségek hőmérsékletét külön-külön állítani. A konyhában az az optimális, ha 20 fok körül van, a fürdőszobában kicsit melegebb, 23 fok körül, a hálószobában a már említett 19-20 fok, míg az előtérben, ahonnan a legkönnyebben szökik a meleg, mikor a bejárati ajtót nyitjuk, elégséges a 18 fok is.
A meleg megtartásához nagy mértékben járulnak hozzá a redőnyök és a vastag sötétítőfüggönyök is, amelyeket már kora este érdemes lehúzni és behúzni, hogy szigeteljenek és kint tartsák a hideget. A melegérzetünket és így a komfortérzetünket nagyban növelik továbbá a szőnyegek, amelyek a padló felől érkező hidegtől védik a talpunkat. Érdemes a hideg idővel több szőnyeget lefektetnünk, mint amennyit egyébként nyáron szoktunk.