Rácz szerint amennyiben törzskönyvezik az oltóanyagot, akkor Magyarország akár 500 milliárd forint bevétele is szert tehet az eladásokbó, sőt az illetékesek a gyártókapacitás növelése mellett azon is gondolkoznak, hogy értékesítsék az előállítási eljárást. A miniszter elmondta: hazánkban eddig egymillió adag készült a szérumból, amit titkos helyen tárolnak.
Batiz András kormányszóvivő azonban a kormányszóvivői sajtótájékoztatón részben cáfolta, részben pontosította Rácz Jenő szavait. Mint mondta, egyelőre csak ötezer ampullányi vakcina került legyártásra, s spekulációnak minősítette a félmilliárdos becslést is. Batiz elmagyarázta, hogy egy ilyen becsléshez szükség lenne például annak ismeretére, hogy a nyereségből milyen módon részesül majd az állam és az oltóanyagot előállító magyarországi cég, ám ez - megállapodás hiányában - egyelőre meghatározhatatlan.
Batiz kiemelte ugyanakkor, hogy a gyártók versenyfutásában Magyarország ténylegesen a mezőny legelején van, s valóban sok ország kereste meg Magyarországot azzal, hogy vagy a technológiát, vagy az oltóanyagot megvásárolnák. Míg az oltóanyag iránt elsősorban az arab országok körében mutatkozik nagy kereslet, addig India, Indonézia, a Fülöp-szigetek és Oroszország inkább a technológiát vásárolná meg, s saját gyáraiban állítaná elő a szert.