A nukleáris energia a globális villamosenergia-termelés mintegy 10 százalékát adja. Az atomerőművekben keletkező nukleáris hulladékot négy különböző típusra osztják.
- Nagyon alacsony aktivitású hulladék: Felszínhez közeli hulladéklerakásra alkalmas hulladék, amely alacsonyabb elszigetelést és elkülönítést igényel.
- Alacsony aktivitású hulladék: Olyan hulladék, amely akár néhány száz évig is robusztus elszigetelést igényel, és alkalmas a tervezett felszínközeli létesítményekben történő elhelyezésre.
- Közepes aktivitású hulladék: Olyan hulladék, amely nagyobb mértékű elszigetelést és elkülönítést igényel, mint a felszínközeli ártalmatlanítás.
- Nagy aktivitású hulladék: A hulladékot mély, stabil geológiai képződményekben, jellemzően több száz méterrel a felszín alatt helyezik el.
A nagy aktivitású radioaktív hulladék a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséghez (NAÜ) bejelentett összes radioaktív hulladék kevesebb mint 0,25 százaléka.
Az atomenergia-ipar által termelt hulladék mennyisége csekély a többi ipari tevékenységhez képest. Az Egyesült Államokban az évente szállított veszélyes anyagok 82 százalékát gyúlékony folyadékok teszik ki, a radioaktív hulladék mindössze 0,01 százalék.