A részvényalapoknál tőkekiáramlást figyelhettünk meg az elmúlt hónapban. Ennek nagysága 2,5 milliárd forint. Az árfolyammozgások sem alakultak kedvezően, így összességében a részvényalapok vagyona 1,6 százalékkal csökkent.
A tőkevédett alapok esetében tőkebeáramlás volt tapasztalható, amely elérte a 3 milliárd forintot. Ennek oka mindenekelőtt egy új alap megjelenése volt, így elmondhatjuk, hogy újra élet költözött a kategóriába. A nettó eszközérték 5,8 százalékkal nőtt, de természetesen a nagy növekedés mögött az alacsony bázist kell keresni elsősorban.
Az abszolút hozamú alapok esetében tőkekiáramlás volt 5,2 milliárd forintos értékben. A hozamok sem alakultak pozitívan, így 1,2 százalékos csökkenés jelentkezett a kategória vagyonában a hónap során. A vagyon 1.000 milliárd alá csökkent, de ha a trendet vesszük figyelembe, akkor hamarosan véglegesíti magát a kategória az ezer milliárdosok klubjában.
A származtatott alapok esetében ebben a hónapban tőkekiáramlás volt, igaz mindössze 0,2 milliárdos értékben. Azonban a hozamok nem alakultak kedvezően, így a kategória vagyona 3,5 százalékkal csökkent a hónapban.
Az ingatlanalapok esetében közel kétmilliárdnyi tőke távozott a hónap során. A hozamokra az ingatlanalapoknál természetesen most is lehetett számítani. Végül a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 1,1 százalékkal lett több a második legnagyobb kategóriánál.
Az árupiaci alapok esetében 1,2 milliárdnyi tőke távozását láthatjuk. A hozamok kedvezőbben alakultak, de a vagyonváltozás így is a negatív tartományban maradt -0,9 százalékkal.
Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapok esetében az elmúlt hónapban tőkebeáramlás volt tapasztalható 28,6 milliárdos értékben. A vagyon 3,2 százalékkal nőtt a hónap során.