Mégis összevonják az adókat!

A kormány kitart a kisadók összevonása mellett, amely az adóegyszerűsítés és a jobb áttekinthetőség jegyében fogant adóváltoztatás - mondta Veres János pénzügyminiszter a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) rendezvényén.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Bár az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) nem támogatja kisadók összevonását, a kormány továbbra is támogatja azt - felelte Veres János az OÉT képviselőjének kérdésére. A tervek szerint a szakképzési hozzájárulás, az innovációs járadék és a rehabilitációs hozzájárulás helyébe lép az egységes adónem, amelynek alapja a korrigált nettó árbevétel.

A jövő évi adórendszer másik új eleme, hogy az ötvenmillió forintnál kisebb nyereségalappal rendelkező vállalkozások adómértéke 16 százalékról tíz százalékra csökken, ha a megtakarított hárommillió forintot fejlesztésre, illetve többlet foglalkoztatásra használja fel az adóalany. A pénzügyminiszter elmondta, hogy a képviselők az Országos Érdekegyeztető Tanács ajánlása alapján a kormány által támogatott módosító indítványról szavazhatnak, amely a vállalkozások több mint kilencven százalékát kedvezően érintheti.

Ugyancsak a versenyképesség javításának érdekében válik lehetségessé, hogy 2008-tól az adómentes fejlesztési tartalék adózás előtti mértéke 25 százalékról ötven százalékra emelkedik, ami valamennyi magyarországi vállalkozásra kiterjed - említett egy további változtatást Veres János.

Felkészülés az ingatlanadó és a hipa változásaira

Az ingatlanadó nem úgy szerepel a konvergenciaprogramban, mint egy új adónemhez kötődő többletbevétel - felelte egy kérdésre a pénzügyminiszter, hozzáfűzve, hogy a parlament előtt szereplő ingatlanadó azt a lehetőséget kínálja az önkormányzatoknak, hogy 2008-ban készüljenek fel a 2009-től bevezethető, "érték, négyzetméter, vagy korrigált forgalmi alapon" kivethető ingatlanadóra.

"Ha továbbra is a jelenlegi ütemben halad a konvergenciaprogram végrehajtása, akkor az ingatlanadó kérdése nem éleződik ki" - jelezte Veres János, aki szakmai érvet idézett: a magyar adórendszerben igen fontos lenne ennek az adónemnek a megjelenése, mivel Magyarországon az ilyen típusú adók között a vagyon típusú adók aránya csupán harmada a nyugat-európai mértéknek.

A helyi iparűzési adó (hipa) lehetséges átalakítása 2009-től a 2008 januárban kezdődő koalíciós tárgyalások egyik témája - utalt a távolabbi adóreformra a pénzügyminiszter. De azt a kemény tényt is tudni kell, hogy az idén 395 milliárd forint bevételhez jutnak az önkormányzatok a hipa révén, jövőre pedig, mivel az 1997 óta tíz évre szóló adókedvezmények megszűnnek, ez az összeg akár harminc százalékkal több lesz, tehát ezt az összeget kellene beszednie a kormánynak ahhoz, hogy ki lehessen váltani a hipát - magyarázta. (Hogy mit tehetünk az iparűzési adóval? Itt megtudhatja)

Véleményvezér

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó 

Az eladósodás rögös út, már sok ország megtapasztalhatta.
Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke

Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke 

Hirtelen felébredt a magyar kémelhárítás, legalábbis ha ukránokról van szó.
Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek

Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek 

Szegény patriótákat már Csehországban is üldözik.
A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns

A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns 

Nem olcsó mulatság az adófizetőknek a Harcosok Klubja.
Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát

Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát 

A putyinista Orbán Viktor hatalmas kisebbségben van az uniós tagság kérdését illetően.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo