A FAO élemiszerár-index – amely a nemzetközileg legfontosabb élelmiszer-alapanyagok havi árváltozását követi – 1,1 százalékos szeptemberi csökkenése ellenére még mindig 5,5 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi értékét.
A növényi olajokra vonatkozó mutató 6,6 százalékos csökkenésével nem csupán a teljes indexet fordította át mínuszba, de egyúttal negatív rekordot is döntött szeptemberben az elmúlt másfél évet tekintve. A pálma-, szója-, napraforgó- és repceolajat mind alacsonyabban jegyezték. Az amúgy is bőséges készletek együtt a szezonálisan magas kibocsátással Dél-Kelet Ázsiában mind hozzájárultak a pálmaolaj árcsökkenéséhez. A nagy argentin exportkészletek a szójaolaj esetében, a napraforgó szállítmányok beindulása a Fekete-tenger térségében és az olcsóbb nyersolaj is szerepet játszottak az általános trendben.
Ezzel szemben a FAO gabonaár-indexe 1,5 százalékkal emelkedett augusztushoz képest. A búza ára a nemzetközi piacon 2,2 százalékot erősödött az Argentínában és az Egyesült Államokban tapasztalt szárazság körüli aggodalmak, a nagyütemű európai uniós exportbővülés, az erős nemzetközi kereslet és a fekete-tengeri szállítási útvonalak bizonytalansága miatt. A kukorica ára jórészt stabil maradt, ahogy az erős dollár ellensúlyozta a kínálati piac zsugorodását a várhatóan kisebb amerikai és európai kibocsátás okán. A fontosabb rizsfajtákat összefogó FAO index 2,2 százalékos árnövekedést mutatott részben az indiai exportszabályozás változása és a súlyos pakisztáni áradás hatásai következtében.