A budaörsi ValDeal zrt-nek a telephelyén létrehozott intézmény további célja, hogy egyfajta kapcsolatrendszer alakuljon ki a képzésben résztvevő cégvezetők és a piac vezető szereplői között - áll a cég szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményben.
A képzésre azért volt szükség a cég szerint, mert bár "a magyarok szeretik mondani magukról, hogy milyen kreatívak, ám a technológiai újítások, az, innovatív megoldások vagy egyáltalán nem jutnak el a versenyszférába, vagy nem a hazai vállalkozások versenyképességét értékét növelik". Így nem alakulhatott ki megfelelő kapcsolat a tudományos és az üzleti élet szereplői között. (A kis- és középvállalkozások versenyképességét növelő tudás- és ismeretanyag megszerzésére 300 millió forintos kerettel pályázatot írt ki korábban a GKM.)
A Világbank ajánlásával
Ezáltal állandó probléma, hogy hiányzik a professzionális innováció-menedzsment: az innovációval foglalkozó projektek résztvevői és a vállalatok vezetői nehezen találnak egymásra. A ValDeal célja e kapcsolat kialakítása. Erre pedig csak olyan vállalkozás lehet képes szerintük, amely az innovációs lánc minden szükséges láncszemét összefűzve, eredményérdekelten működik. Ez tudja megnyitni a hazai kutatási eredmények előtt a globális piacokat, és hatékonyan közvetíteni a befektetési lehetőségeket kereső tőke és az innovatív projektek/vállalkozások között.
Az iExec nevű, e-learning alapú tananyagot a Cisco IBSG (Internet Business Solutions Group) csoportja dolgozta ki, amelyből - több vezető nemzetközi üzleti iskola és non-profit szervezet oktatási anyagával ötvözve - létrejött a Cisco Vállalkozói Akadémia képzési rendszere. A CEU Business School-on működő Cisco Vállalkozói Akadémián - Magyarországon elsőként - a My Own Business Inc. non-profit szervezet által kifejlesztett, és a Világbank által elismert tananyagot is használják.