Megéri falusi iskolákat tatarozni, az építőipari vállalkozások korábban a nyári hónapokat inkább a jóval jövedelmezőbb - az üzleti és a magánszférából érkező - megbízások teljesítésére fordították. Az elmúlt egy-két év válsága azonban a legnagyobb érvágást a hazai építőiparnak okozta, s egyáltalán nem véletlen, hogy felértékelődtek a „szűk költségvetésű" felújítási munkák is. Az önkormányzati intézményeket rendszerint a nyári hónapokban alatt kell korszerűsíteni, részben az iskolaszünet, részben az ekkorra rendelkezésre álló megpályázott források miatt.
A megbecsültté vált „falusi" megrendeléseket a tanévkezdésre már-már múlt idejű teljesítésekként lehet elkönyvelni: mindenesetre tény, hogy elkezdődhetett a tanítás még abban a borsodi iskolában is, amelyiknek 540 millió forint értékű felújításával decemberre kell végeznie a Jánosik és Társai Kft-nek. Szintén a diákok vehették át ettől a vállalkozástól a terepet - azaz a tantermeket - az ináncsi iskolában is, ahol egy 370 millió forintos felújítás volt a nyárra időzített építőipari feladat. A újabban iskolák és óvodák tatarozására vállalkozó cég - az ügyvezető Jánosik Lajos információi szerint - az Új Magyarország fejlesztési terv keretében több mint egy milliárd forint értékben nyert el megbízásokat. Augusztusban például 130 millió forint értékben végeztek el egy korszerűsítési projektet Ormosbányán, az iskola fűtési rendszerét, tetőszerkezetét tatarozták.
Az ináncsi oktatási intézmény - melynek teljes felújítása 170 millió forintba került - kicsit eltért a többi munkától, ugyanis az önkormányzat nem jutott hozzá a pályázatokból származó valamennyi remélt támogatáshoz. Ezért helyi vállalkozók - és a Jánosik Kft. - felajánlásaiból fejezték be a korszerűsítést.