A logisztika oly annyira stratégiai ágazattá vált, hogy szakmai és kormányzati, valamint kamarai szervezetek közös erővel keresik a kapcsolódási lehetőséget a II. Nemzeti Fejlesztési Tervhez. Egy másik dimenzió - erről is most kapott tájékoztatást a Piac & Profit - a képesítés nélküli, munkájukat elveszített nők szakmai képzését és munkaerő piaci reintegrációjukat segíti elő a Magyar Logisztikai Egyesület.
A logisztika - mint stratégiai ágazat - és a 2007 és 2013 közötti időszak fejlesztéseit megalapozó II. Nemzeti Fejlesztési Terv összefüggéseiről szervez közös rendezvénysorozatot mind a hét magyarországi régióban a Nemzeti Fejlesztési Hivatal (NFH), a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) és a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Az ország geopolitikai helyzetéből adódóan az elkövetkező időszakban minden eddiginél nagyobb hangsúlyt kell kapjon a közlekedési infrastruktúra és a logisztika fejlesztése: az országot keresztező, fő európai közlekedési folyosók ugyanis e téren komoly perspektívát jelentenek Magyarország számára. Az országjárás célja - a széles ágazati szakmai párbeszéd erősítésén túl - a "Magyarország: logisztikai központ" program megalapozása, az egyes régiók szakembereinek bevonásával.
A rendezvénysorozat egyes állomásaira - Kecskemétre, Budapestre, Nyíregyházára, Pécsre, Miskolcra, Győrbe és Dunaújvárosba - meghívást kaptak a logisztikában érintett vállalkozások, önkormányzatok, a területfejlesztésben és a logisztikában érintett szakmai és civil szervezetek képviselői, valamint a sajtó munkatársai. Az előadók között pedig ott találni Chikán Attila egyetemi tanárt, volt gazdasági minisztert, az MLBKT társelnökét, Baráth Etele európai ügyekért felelős tárca nélküli minisztert, Szaló Pétert, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal elnökét és Kovács István Vilmost, az NFH tervezésért felelős elnökhelyettesét is.
x
Képesítés nélküli, munkájukat elveszített nők szakmai képzését és munkaerő piaci reintegrációjukat segíti elő a Magyar Logisztikai Egyesület. A hazai logisztikai élet legjelentősebb non-profit szervezete a program beindítása előtt a helyi munkaügyi központok segítségével alapos kutatást végzett a megfelelő célcsoport szegmentálásához és a leginkább rászoruló 15 jelölt megtalálásához. A résztvevők tudását idegen nyelvi és informatikai oktatással is gyarapítják. Ezen túlmenően a résztvevők mentális felkészítést és lelki támogatást is kapnak az újbóli munkába álláshoz. A projekt végső szakaszában a résztvevők 40 százalékának elhelyezkedését is biztosítja az MLE, melynek konzorciumi partnerei szívesen fogadják az újdonsült logisztikai szakembereket és minimum hat hónapig biztosítják azok gyakorlati alkalmazását. Az utógondozási fázisban nyomon követik a tanfolyamon résztvevők munkahelyi beilleszkedését valamint elősegítik az állás megtartását is. A képzés költségeit elsősorban a tavaly novemberben elnyert EU-s pályázatból fedezik, melynek összege 22,8 millió forint.