A főváros határától 10 kilométerre, az épülő M0-M3-as átkötő és a 3-as főút csomópontjában elhelyezkedő Gödöllői Innovációs és Logisztikai Park eredményessége annak köszönhető, hogy már tervezéskor az uniós és a hazai gazdasági elképzeléseknek megfelelően alakították ki a betelepülésre alkalmas telkeket.
"Bár rendelkezünk több nagy, 1 hektár feletti, illetve 7000 m2 nagyságú szabad telekkel is, először a 1500-3000 m2-es területek értékesítésébe fogtunk: azokat a kisebb vállalatokat kerestük meg, amelyek bérlet helyett telekvásárlásban gondolkodtak és a GILP kedvező fekvése és adottságai miatt potenciális partnerek" - fogalmaz Pataki Sándor, a park vezérigazgatója.
Nagy az érdeklődés
Az idén tavasszal megkezdődött értékesítés során a kkv-k a várakozásnál nagyobb érdeklődést mutattak, közel 24 cég költözött be a parkba, azonnal elfoglalva szinte az összes nekik szánt területet. A kisebbek közül alig néhány 3000 m2-es telek maradt. A tendencia jól jelezi a kisvállalkozások erejét és az európai, illetve a hazai gazdaságfejlesztési elképzelések megvalósulását. A GILP tapasztalatai szerint a nyugati minták alapján Magyarországon meghonosított ipari parkok egyre jobb teljesítményt mutatnak. "A vállalkozásokra egyértelműen ösztönzőleg hat a társaságok koncentrációja, és ezt egyre inkább felismerik a kisebb cégek is" - állítja a vezérigazgató. A GILP ezért várhatóan újabb területeket nyit meg a kkv-k számára.
A Gödöllői Innovációs és Logisztikai Park pályázati források bevonásával a közeljövőben felépíti innovációs és szolgáltató központját, mely bérelhető irodákkal, műhelyekkel és raktárbázissal nyújt teljeskörű szolgáltatást a betelepülőknek. A központ működését jól kiegészíti a GILP, Gödöllő Város Önkormányzata, a Szent István Egyetem és az FVM Mezőgazdasági és Gépesítési Intézete által tavaly aláírt együttműködési megállapodás. A szoros kapcsolat kialakításától a vállalkozások innovatív képességeinek javulását, és magasabb hozzáadott értékű termékek előállítását remélik.