Lábon lőtte magát a kormány

A szélerőművek globális termelése 2023-ban új csúcsot ért el, 30 százalékra növelve a megújuló energia részarányát a teljes energiatermelésben. Magyarország teljesen lemaradt e területen egy érthetetlen 7 évig tartó kormányzati tilalom miatt.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kína továbbra is a szélenergia-fejlesztés hajtóereje, tavaly a globális kapacitásbővítés közel 66 százaléka ott történt. Az olyan régiókban található szélerőművek, mint Belső-Mongólia és Hszincsiang, a világ legnagyobbjai közé tartoznak. 2030-ra Kína megháromszorozza a közüzemi méretű szél- és naperőműparkok számát, amelyet jelentős kormányzati beruházások támogatnak.

A világ vezető országai a szélkapacitás tekintetében

Kína vezet a világon a szélenergia terén, 441 895 megawatt szélturbinával büszkélkedhet, ami közel háromszorosa a második helyen álló Egyesült Államokénak.

Kínában a szélturbinák telepítése is a legmagasabb növekedési rátákat érte el az elmúlt évtizedben, Brazília mögött, ahol a kínai energiavállalatok aktívan bővítik jelenlétüket. 2013 óta Brazília szélturbina-kapacitása évente átlagosan 29,5 százalékkal nőtt, és a jövőben további bővülést prognosztizálnak, amit az energiaszektorba irányuló külföldi befektetéseket ösztönző kormányzati politika támogat.

Az Egyesült Államokban a szélkapacitás több mint kétszeresére nőtt az elmúlt évtizedben, Texas, Iowa és Oklahoma vezetésével. Hat amerikai állam jelenleg áramának több mint egyharmadát szélből állítja elő. 2019 óta a szél az ország legnagyobb megújuló energiaforrása lett, legnagyobb szélerőműparkja 100 000 hektáron terül el.

Világviszonylatban a szélenergia továbbra is erőteljes növekedést mutat, különösen Európában, ahol olyan országok vezetnek, mint Németország, Spanyolország, az Egyesült Királyság, Franciaország és Svédország.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo