Kína továbbra is a szélenergia-fejlesztés hajtóereje, tavaly a globális kapacitásbővítés közel 66 százaléka ott történt. Az olyan régiókban található szélerőművek, mint Belső-Mongólia és Hszincsiang, a világ legnagyobbjai közé tartoznak. 2030-ra Kína megháromszorozza a közüzemi méretű szél- és naperőműparkok számát, amelyet jelentős kormányzati beruházások támogatnak.
A világ vezető országai a szélkapacitás tekintetében
Kína vezet a világon a szélenergia terén, 441 895 megawatt szélturbinával büszkélkedhet, ami közel háromszorosa a második helyen álló Egyesült Államokénak.
Kínában a szélturbinák telepítése is a legmagasabb növekedési rátákat érte el az elmúlt évtizedben, Brazília mögött, ahol a kínai energiavállalatok aktívan bővítik jelenlétüket. 2013 óta Brazília szélturbina-kapacitása évente átlagosan 29,5 százalékkal nőtt, és a jövőben további bővülést prognosztizálnak, amit az energiaszektorba irányuló külföldi befektetéseket ösztönző kormányzati politika támogat.
Az Egyesült Államokban a szélkapacitás több mint kétszeresére nőtt az elmúlt évtizedben, Texas, Iowa és Oklahoma vezetésével. Hat amerikai állam jelenleg áramának több mint egyharmadát szélből állítja elő. 2019 óta a szél az ország legnagyobb megújuló energiaforrása lett, legnagyobb szélerőműparkja 100 000 hektáron terül el.
Világviszonylatban a szélenergia továbbra is erőteljes növekedést mutat, különösen Európában, ahol olyan országok vezetnek, mint Németország, Spanyolország, az Egyesült Királyság, Franciaország és Svédország.