A Világgazdaság összeállítása szerint nem kevés esetben élhetnek a munkaadók a közterhek kedvezményeivel abban az esetben, ha fiatalokat, időseket, korábban tartósan állást keresőket vagy gyesről/gyedről visszatérőket hajlandóak alkalmazni.
- Gyermeknevelésből (gyesről, gyedről, gyetről) vagy hozzátartozó gondozása után a munkaerőpiacra viszszatérő esetén maximum bruttó 90 ezer forintos keresethatárig nem kell megfizetnie a társadalombiztosítási járulék 50 százalékát. (Kedvemény legfeljebb 9 hónapig, 13 ezer forint/hó)
- Tartósan munka nélkül lévő 50 éven felülieket esetén a kedvezmény mértéke a tb-járulék 50, akár 100 százaléka is lehet, feltéve, ha a havi kereset nem haladja meg a bruttó 90 ezer forintot. Ezenkívül a tételes egészségügyi hozzájárulást sem kell megfizetni. (Kedvezmény legfeljebb 1 évig, 10-20 ezer forint)
- Pályakezdő, legfeljebb 25 éves, START-kártyával rendelkező fiatal esetén a járulék kedvezménye az első évben 15, a másodikban 25 százalék, és a minimálbér másfélszorosáig egészségügyi hozzájárulást sem kell fizetni (Kedvezmény első évben 16 ezer, a másodikban 6 ezer forint/hó)
- Legfeljebb 30 éves, diplomás pályakezdő kedvezményei hasonlóak a 25 éven alulihoz, de a eü-i hozzásjárulást a minimálbér kétszereséig nem kell fizetni. (Kedvezmény első évben 21 ezer, a másodikban 8 ezer forint/hó)
- Legfeljebb 250 főt foglalkoztató vállalkozások legalább 3 hónapja állást kereső foglalkoztatása esetén a minimálbér 130 százalékáig nem kell fizetniük társadalombiztosítási és a munkaadói járulékot és a tételes egészségügyi hozzájárulást sem. (A kedvezmény egy évig 25 ezer forint/hó, a jövő évi minimálbér függvényében)