A Monetáris Tanács tagjai közül az alapkamat szinten tartását három, a negyed százalékpontos kamatemelést hét, a fél százalékpontos kamatemelést pedig két tag támogatta a testület október 24-ei ülésén, így végül a tanács a jegybanki alapkamat 8 százalékra emelése mellett döntött, áll a jegyzőkönyvben. A tagok között egyetértés volt abban, hogy a forintbefektetések megítélése az ülés előtti időszakban javult. Ebben a Magyar Nemzeti Bank eddigi kamatemelése mellett a befektetők kockázatvállalási hajlandóságának általános növekedése és a stabilizációs csomag végrehajtásával kapcsolatban a befektetők által érzékelt kockázat csökkenése játszott fontos szerepet az ülésről kiadott jegyzőkönyv szerint.
A Dresdner Kleinwort, a Dresdner Bank londoni befektetési részlege a részletek közzététele után kiadott elemzésében azt írta: a jegyzőkönyv hangneme enyhébbé vált a korábbiakhoz képest, ami azt jelzi, hogy "közeledünk a szigorítási ciklus végéhez".
Az elemzés szerint ugyanakkor a ház a fogyasztói infláció további meredek gyorsulására és változatlanul robusztus bérnövekedési adatokra is számít a következő hónapokban, emellett azt jósolja, hogy a harmadik negyedévben, az export és a hazai költekezés élénk emelkedése miatt valamelyest gyorsult az éves összevetésű GDP-növekedés, a második negyedévi 3,8 százalékról 3,9 százalékra. A DrK megjegyzi azt is, hogy az eddigi jegybanki kamatemeléseknek csak korlátozott hatásuk volt a lakossági és a vállalati hitelkeresletre.
Mindezek alapján a londoni Dresdner-iroda azt várja, hogy a Monetáris Tanács a következő ülésen ismét negyed százalékpontos emelésről dönt, és tekintve a gazdaság jelentős egyensúlytalanságait, valamint a reformfolyamat bizonytalan kilátásait, a ház azzal számol, hogy 2007 elején még további negyed-fél százalékpontos kamatemelés lesz, a forint támogatására.
A Goldman Sachs pénzügyi szolgáltató londoni befektetési részlegének pénteken kiadott havi feltörekvő piaci előrejelzésében az áll, hogy a ház a forint erejét figyelembe véve valamivel lejjebb vitte - 273-ra - az euró forintárfolyamára adott, három hónapos távlatú előrejelzését, hat havi távlatban azonban továbbra is azt várja, hogy a forint 282-ig gyengül vissza.
A GS még egy negyed százalékpontos kamatemelést vár, 8,25 százalékra, de azzal számol, hogy az MNB jövőre 6,5 százalékra csökkenti vissza a kamatot, ahogy a költségvetési szigorítás lelassítja a gazdasági növekedést, áll az elemzésben.