Kovács László a Klubrádió műsorában elmondta: a bizottság elé a magyar felzárkózási program vita nélküli beterjesztésként került. Az elhangzott felszólalások támogató és egyetértő hangneműek voltak, az elhangzott vélemények között nem volt ütközés, konfliktus. A hozzászólók a végrehajtás fontosságát hangsúlyozták, és azt, hogy nincs más lehetőség, mint ez a nagyon kemény, keserves, de célra vezető út. Joaqín Almunia pénzügyi biztos reálisnak minősítette a programban szereplő számokat, és ezért hitelesnek tartotta a helyzet bemutatását.
Bevétel-kiadás
A biztos szerint a pénzügyi biztos keménynek, de végrehajtónak nevezte a felvázolt pályát, azt, hogy az államháztartás hiánya a 2006-os 10,1 százalékról 2009-re 3,2 százalékra csökkenjen. Kovács László megjegyezte: a 3,2 százalékos hiány a nyugdíjreform alapján járó korrekcióval 2,9 százalékot jelent. Kovács László szerint helyesnek minősítette a bizottság, hogy a hiány csökkentésére tett intézkedéseknek mintegy 40 százaléka bevétel növelési oldalon lesz, 60 százalék pedig a kiadások csökkentésére esik. A bizottság ajánlásai között szerepel, hogy a végrehajtásra kell minden figyelmet összpontosítani, a kiadáscsökkentő intézkedéseknek szerepelniük kell a 2007. évi költségvetésben, amennyiben lesz terven felüli bevétel, azt a hiány csökkentésére kell használni, és késedelem nélkül el kell indítani a reformokat.
Félévente jelent
A magyar biztos hangsúlyozta, hogy az egyeztetés során Magyarország vállalta, hogy félévenként jelentést készít a legfontosabb gazdasági, pénzügyi folyamatokról. Utalt arra, hogy más országok esetében is volt hasonló vállalás. Kovács László elmondta, saját felszólalásában adott egy rövid helyzetképet Magyarországról, amit már megtett egy héttel ezelőtt is a súlyos incidenseket követően. A bizottság keddi ülésén arról számolt be, hogy a hangulat csillapodni látszik, az utóbbi napokban nem voltak incidensek, békés demonstrációk vannak, amit mindenki tudomásul vesz, mint egy alkotmányos eszközt az elégedetlenség kifejezésére.
Mindenkire nézve kötelező
Arra a kérdésre, ha Magyarországnak valamilyen okból új kormánya lenne, ez a konvergenciaprogram milyen értelemben lenne kötelező bármilyen következő magyar kormányra, Kovács László elmondta: az ország nemzetközi kötelezettségei kötelezőek, egy kormányváltásnál megtehető, hogy esetleg az új kormány felmondja a programot, de akkor vállalnia kell annak minden következményét. Ez olyan rossz irány lenne, amivel nem is érdemes foglalkozni, Magyarország jövője szempontjából beláthatatlan következményekkel járna - tette hozzá.