Kórházakat gyógyít az E.ON

A profitot visszaforgatja aktuális fejlesztéseibe a hazai energiaszolgáltatás meghatározó vállalata, az E.ON. Hungária Rt. Tavaly 50 milliárd forintot költöttek beruházásra, miközben felszólították a magyar kormányt: olyan hosszú távú szabályozást alkosson, amilyennel érdekeltté teszi az energiaszolgáltatókat a fejlesztések finanszírozásában. Az E.ON. bejelentette: beszáll kórházak energetikai rendszereinek racionalizálásába.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Abszolút értékben jelentős, eszközarányosan azonban nem mondható túl magasnak – alatta van a cég által vágyott 8 százaléknak – a tavalyi adózás előtti nyereség. Az azonban fontos körülmény, hogy a profitot visszaforgatják, a magyarországi fejlesztésekre szánják és hosszú távon terveznek. Ezt úgy is érti az E.ON Hungária Rt., hogy várja – elvárja – a magyar kormányzattól a befektetésekre ösztönző, évtizedes távlatban is kiszámítható, tervezhető jogi környezetet. Ezzel a megfogalmazással végül is azt mondták ki a német tulajdonú cég vezetői, hogy a liberalizált piaci feltételeket megteremtő szabályozás egyelőre hagy kívánnivalót maga után.

Tény, hogy eléri a 700 millió eurtót az E.ON magyarországi befektetéseinek az értéke, tavaly egyebek között 250 millió eurós tőkeemelést hajtottak végre, s infrastruktúrális beruházásaik összértéke is meghaladja az egymilliárd eurót. A villamos energiát 55 ezer négyzetkilométeres területen szolgáltatják a fogyasztóknak, földgázzal 8 ezer négyzetkilométernyi területen látják el partnereiket. Magyarországon 2,9 millió ügyfelet számlálnak, s a Csehországgal és Szlovákiával együtt értendő régióban 5 millióan fizetnek áram és gázszámlát az E.ON-nak. Idehaza 15 ezer gigawatt áramot értékesítettek 2003-ban, s 885 millió köbméter földgázt. A 14 milliárd forintot elérő adózás előtti nyereségüknek háromszorosát, 50 milliárd forintnyi értéket ruháztak be.

A magyar kormányt többször is „megszólították” az utóbbi időben, arra ösztökélve, hogy együttesen fogalmazzák meg: milyen technológiai színvonalat és mennyi idő alatt akarnak elérni az energetikai fejlesztések révén, illetve ugyancsak közösen határozzák meg azt, hogy e programhoz mennyi pénz szükséges. Mindehhez persze olyan regula kell, amilyennel garantálják a vállalatok normális árrését, mintegy ösztönözve a beruházásokra őket. A szabályozási környezet rendezettségének igényét azok az amerikai és olaszországi haváriák is megfogalmaztatják, amelyek az elmúlt pár évben az egész világ számára meglepetést okoztak.

A három áram- és két gázszolgáltató magyarországi vállalatot tulajdonló E.ON Hungária Rt. vezetői – élükön az igazgatóság elnökével, Konrád Kreuzerrel – május 18-án bejelentették: három kórházat, a szolnokit, a sopronit és a siófokit teljes körű energetikai vizsgálatnak vetik alá, hogy segítségükre lehessenek az energiapazarlás megszüntetésében, s optimalizálják energiaköltségeiket. Ehhez a szakmai vizsgálódáson túl a megoldásokhoz is támogatást nyújtanak.

Véleményvezér

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.
Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát 

Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.
A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo