Mérséklődött a forgalom növekedési üteme a legtöbb, jelentősebb nagyságrendű kiskereskedelmi üzletcsoportban: az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelem eladási volumene júliusban 6,0%-kal (az első hét hónapban 8,8%-kal), a textil-, ruházati és lábbeli-kiskereskedelemé 8,4%-kal (az I–VII. hónapban 13,1%-kal), a bútor-, műszakicikk- és vasáru-kiskereskedelemé 3,4%-kal (az első hét hónapban 5,4%-kal), a kultúr- és egyéb máshová nem sorolt iparcikk-kiskereskedelmé 13,8%-kal, (január–július hónapokban 15,7%-kal) emelkedett. Gyorsult a forgalom növekedése az iparcikk jellegű vegyes kiskereskedelemben, ahol júliusban 11,8%, az első hét hónapban 6,8%, valamint a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszer-kiskereskedelemben, ahol júliusban 12,6%, az első hét hónapban 7,6% növekedés következett be.
Az Európai Unióban a (jármű- és üzemanyag-kereskedelem nélküli) kiskereskedelmi forgalom növekedése júniusban megtorpant. A 15 EU-tagország átlagában mért 0,4%-os növekedés az idei év legala-csonyabb bővülése volt. Az eurózóna országaiban az index negatívvá vált, 0,9%-os csökkenést regisztrál-tak. Németországban folytatódott a forgalom 2001 decembere óta tartó visszaesése, mely folyamatban a júniusi –5,7% az eddigi mélypontot jelentette. Csökkent a forgalom Belgiumban (–2,1) és Hollandiában (–1,5%) is. Viszonylag jelentős bővülésről számolt be ugyanakkor Finnország (4,3%) és Spanyolország (4,0%), valamint az eurózónába nem tartozó Egyesült Királyság (4,9%) és Svédország (4,2%).
A gépjármű- és járműalkatrész-kiskereskedelem forgalma júliusban 21,3%-kal haladta meg az egy évvel korábbi eladási volument (az első hét havi növekedés 26,8% volt.). A gépjárműüzemanyag-kiskereskedelem értékesítési volumene 3,9%-kal haladta meg a tavaly júliusit, ami jelentősebb mérsék-lődés az első hat havi 11,6 %-os forgalombővüléshez viszonyítva. Az ütemcsökkenésben szerepet játszott az üzemanyagárak emelkedése, valamint az idegenforgalom gyengélkedése.
Az összesített (jármű- és üzemanyag-forgalommal együtt számított) kiskereskedelmi forgalom 2002 júliusában 537 milliárd forintot, az első hét hónapban 3233 milliárd forintot ért el. A júliusi eladások változatlan áron az előző év júliusi szinthez képest 9,0%-kal emelkedtek, míg az előző hónaphoz képest szezonálisan kiigazítva 0,8%-kal mérséklődtek.
Kiskereskedelmi forgalom - 2002. július
2002. júliusában a kiskereskedelmi forgalom az első félévi növekedésnél mérsékeltebben, de továbbra is dinamikusan emelkedett. A jármű- és üzemanyag-forgalom nélküli eladások volumene júliusban 7,1%-kal, munkanapokkal kiigazítva 9,0%-kal haladta meg az egy évvel korábbit, míg az előző hónaphoz viszonyítva 0,9%-os csökkenést mutat a szezonálisan és munkanapokkal kiigazított volumenindex.
Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Klasszis Befektetői Klub
2025. május 27. 17:00, Budapest
Véleményvezér

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből
Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát
Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek
Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.

Állítólag Veszprém megye összes védőnőjétől megvonták a költségtérítési támogatást
Nem hisszük el, hogy igaz.

A korrupció melegágya a cégeknek adott állami támogatások, első helyen állunk
Bindzsisztán pénzpumpája.