A társadalmi hátteret vizsgálva a Triple-A kutatása arra jutott, hogy elsősorban a stabilabb gazdasági-szociális háttérrel rendelkező, technológiai, pénzügyi, vagy mérnök diplomával rendelkezők jelennek meg a piacon. Ezek a személyek általában a tech-iparban helyezkedtek el és szakértői vagy vezetői szerepkörben dolgoznak.
Több tanulmány is arra utal, hogy sok kriptotulajdonos nemcsak a pénzügyi nyereséget keresi, hanem a blokklánc-technológia innovatív aspektusai iránt is érdeklődik. Befektetésük legalább annyira szól egy technológiai forradalom támogatásáról és az abban való részvételről, mint a potenciális pénzbeli megtérülésről. Ennek a demográfiai csoportnak a magasabb rendelkezésre álló jövedelme lehetővé teszi számukra, hogy a pénzügyi stabilitásuk veszélyeztetése nélkül kísérletezzenek a magas kockázatú, magas hozamú eszközökkel.
Földrajzi eloszlásban a tech-iparral gyakran összefüggésbe hozott Ázsia dominál, ahol tulajdonosi kör 326 millióra tehető, 21,8 százalékkal többre, mint egy évvel korábban. Ezt követi Észak-Amerika 72,2 millióval és 38,6 százalékos emelkedéssel. Országonként bontásban a legtöbb kriptózó lakosságarányosan az Egyesült Arab Emírségekben él, ők teszik ki az összes kriptózó 25,3 százalékát. A második helyen Szingapúr áll 24,4 százalékkal, majd Törökország következik 19,3 százalékkal.
Miért?
A tanulmány kitért a kriptók használatának okára is. E szerint a kriptovalutákat elsősorban befektetési eszközként használják. A befektetési stratégiák eltérőek, egyesek nappali kereskedéssel foglalkoznak, kihasználva a piac volatilitását, míg mások hosszú távon gondolkodnak és a jövőbeli értéknövekedés miatt megtartják az eszközöket.