A fejlett öntödei kapacitás országonkénti várható növekedését vizsgálta a TrendForce. A fejlettség szintjét a miniatürizálásban mérik. A kisebb tranzisztorok lehetővé teszik ugyanis a gyártók számára, hogy többet integráljanak belőlük egyetlen chipre, ami növeli a feldolgozási teljesítményt és a hatékonyságot. Például az iPhone 15 Pro az Apple első, 3 nanométeres (nm) eljárással gyártott chipjét használja, míg a Playstation 5-ös 6 nm-es chippel működik. A nagyobb chipek előállítása olcsóbb, ezért olyan termékekben használják, amelyek nem igényelnek jelentős számítási teljesítményt. Ide tartoznak a háztartási gépek és a fitneszkövető eszközök.
Tajvan rendelkezik a fejlett öntödei kapacitás 68 százalékával, bár ez várhatóan 60 százalékra csökken 2027-re, mert az Egyesült Államok bővíti hazai kapacitását. A tajvani TSMC vezeti a fejlett félvezetők legnagyobb gyártóinak listáját. A vállalat 2023 első negyedévében a félvezetőöntödék bevételének 60 százalékát érte el, vagyis közel 17 milliárd dollárt.
Az Egyesült Államok részesedése 2027-re várhatóan 12 százalékról 17 százalékra növekedszik, bár ennek a kapacitásnak több mint fele az Egyesült Államokban működő külföldi cégektől származik majd, mint például a Samsung vagy a TSMC.
Eközben Kína a fejlett chipgyártó berendezésekre vonatkozó exportszabályozásra, tilalmakra reagálva azt tervezi, hogy 2027-re 31 százalékról 39 százalékra növeli a fejlett technológiákat előállító kapacitásait.