Készül a Nemzeti Fejlesztési Terv

2002. június 14-én megalakult a Nemzeti Fejlesztési Terv és EU Támogatások Hivatala dr. Baráth Etele vezetésével. Ez az intézmény koordinálja a készülô Nemzeti Fejlesztési Terv munkálatait. A Nemzeti Fejlesztési Terv az a stratégiai dokumentum, amelyet Magyarországnak az Európai Unióból majdan érkezô pénzügyi támogatások megszerzése érdekében kötelezô készítenie.

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!


A Nemzeti Fejlesztési Terv alapozza meg azokat a fejlesztési igényeket, amelyekhez a Bizottság 2004-2006 között akár 1000-1500 milliárd Ft-nyi összeggel járul majd hozzá. Az uniós forrásokat kiegészítô magyar költségvetési támogatásokkal együtt így ebben a három évben több mint 2000 milliárd Ft-ot fordíthat az ország a legsürgetôbb céljai megvalósítására. Nagyon fontos tehát, hogy a készülô Nemzeti Fejlesztési Terv megalapozott és meggyôzô legyen.

A terv megvalósítására fordítandó összeg nagysága korlátozza egyéb beruházások támogatásának lehetôségét, így nagyon körültekintôen kell a prioritások közül válogatni. Ezért csak sok szakember közös erôfeszítése vezethet teljes sikerre. Nemzeti érdekünk az, hogy ez így legyen, és Magyarország a lehetô legjobb elképzeléseihez a legtöbb pénzügyi támogatást megszerezze. Ezért a Nemzeti Fejlesztési Terv megalkotása a lehetô legszélesebb társadalmi konszenzust igényli.

A Nemzeti Fejlesztési Terv és EU Támogatások Hivatala eleget kíván tenni annak a koordinációs feladatának, hogy a terv elkészítésébe minél több és minél szélesebb kört képviselô szervezetet vonjon be, ezért több száz szakmai-, érdekvédô-, civil szervezetet, önkormányzati és regionális szereplôt illetve tudományos muhelyt kíván bevonni a fejlesztési stratégiát megalapozó munkába. illetve ezt követôen folyamatosan a Nemzeti Fejlesztési Terv elkészítésének minden fázisába.

A Nemzeti Fejlesztési Tervet 2003. december 31-ig kell benyújtani az Európai Bizottságnak, amely az elkészült anyagról véleményt alkot és további módosításokat, kiegészítéseket kérhet.

A Nemzeti Fejlesztési Terv elkészítése három nagyobb szakaszból áll:

1.Helyzetleírás
2.Stratégia
3.Operatív programok

 A fejlesztési stratégia tervezetét elôreláthatólag 2002. augusztus második felében fogja tárgyalni a kormány.


A konkrét tennivalókat és támogatandó programcsoportokat tartalmazó Operatív Programok kidolgozása 2002. ôszére várható. Magyarországon a következô öt Operatív Program került meghatározásra: Agrár-és Vidékfejlesztési Program, Humán Erôforrás-fejlesztési Program, Gazdasági Versenyképesség Program, Környezetvédelmi, Infrastrukturális és Egészségügyi Program, Regionális/Területfejlesztési Program. Ezekhez is fogjuk majd kérni az Önök észrevételeit.

A 2004-2006-ra vonatkozó Nemzeti Fejlesztési Terv elkészülte után, már 2004. közepétôl el kell kezdenünk az ország következô középtávú tervének kidolgozását. Mindez azt a célt fogja szolgálni, hogy az EU 2007-2013 közötti költségvetési idôszakában az ország, már tagállamként, megfelelô módon tudja igénybe venni a támogatásokat.

 
A  Nemzeti Fejlesztési Terv és EU Támogatások Hivatala, 1133, Budapest, , Pozsonyi út 56.






 

Véleményvezér

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak 

Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.
2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia 

Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.
A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak 

Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.
Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump

Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump 

A közgazdászok pártállás nélkül visítanak.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo