A központot a Vas Megyei Önkormányzat által fenntartott négy intézmény és négy vasi város, Celldömölk, Sárvár, Bük, valamint Szentgotthárd önkormányzatai által fenntartott szakképző intézményei között valósít meg együttműködést. (A Nyugat-Dunántúlon letelepedett cégek kivonulásával kell számolni, ha nem kapnak minőségi munkaerőt.)
Az új szervezetet azért hozták létre, hogy megfeleljenek az új szakképzési törvény előírásainak, amely szerint csak a meghatározott TISZK-ben szereplő szakképző intézmények kaphatnak fejlesztési támogatást pályázatok útján 2008. szeptemberétől - közölte Kovács Ferenc, a Vas Megyei Közgyűlés elnöke. (Jobb elérhetőség, humánerőforrás-fejlesztés és kevesebb elvándorlás kell ahhoz, hogy a vidéki nagyvárosaink nemzetközileg is versenyképesek legyenek.)
Így tudtak megfelelni a követelményeknek
Elmondása szerint a városi önkormányzatok már korábban is folytattak egymással tárgyalásokat TISZK-ek létrehozásáról, de szívesen vették a megyei önkormányzat által felkínált szervezési segítséget, hiszen külön-külön összefogva nem tudtak volna megfelelni a TISZK-ekkel szemben támasztott 1500 fős minimum követelménynek. Így azonban az új térségi integrált szakképző központ összesen kilenc szakképző intézményt bevonva, 2711 fős létszámmal tudott megalakulni, ami már megfelel a feltételeknek. (Sikeres a Lépj egyet előre program, amelynek keretében 2006 februárja és 2007 vége között 15.661, döntő részben szakképzetlen személy a munkaerőpiacon keresett szakmát szerzett.)
Az intézmények továbbra is tagjai maradnak a szombathelyi önkormányzattal korábban közösen létrehozott és közös fenntartású TISZK-nek is. Az új térségi integrált szakképző központ létrehozására azért volt szükség, mert Szombathely városa elégedett a helyi TISZK működésével, és egyelőre nem kívánta azt tovább bővíteni. (Mivel a beérkezett igények elérték a rendelkezésre álló források összegét, ezért már nem pályázhatnak munkahelyi képzésre a kkv-k.)