A jelenlegi hatósági előírások az egyik értelmezés szerint a régi épület másolását, egyfajta replika megépítését teszik csak lehetővé. Egy másik értelmezés szerint viszont a szolgai másolás helyett lehetőség van arra, hogy - összhangban a nemzetközi gyakorlattal és az épített környezet védelmére és restaurálására vonatkozó Krakkói Kartával - az új épület a hagyományok tisztelete mellett hiteles módon tükrözze a mai kor építészeti szemléletét is.
Az új épület tervezője, Kerényi József Kossuth- és Ybl-díjas építész, egyetemi tanár, a BME tanszékvezetője szerint ez utóbbi követelménynek az felelne meg, ha az első és második emelet Dunára néző falai - az ablakkeretek és a kődíszítések meghagyásával - üvegből épülnének meg. Ezzel a megoldással egyszerre válhat valóban korszerűvé és impozánssá az épület, miközben a látható üvegfelület mérete csupán 14 százalékkal növekedne a homlokzaton.
A 2700 négyzetméteres 3+2 szintes villát a tulajdonos hosszú távra kívánja bérbe adni. Az épület elhelyezkedését és imázsát tekintve reprezentációs célokra kíválóan használható. Az építetető korábban arról is egyeztetet, hogy a legmagasab közjogi méltóság költözzön a villába (ahol egyébként a dualizmus koráőban Lónyai Menyhért pénzügyminiszter és miniszterelnök, később a Hatvany család lakott), de a biztonsági előírások ezt nem tették lehetővé.