Jótékony Nagy Testvér is lehet a cégvezetés

Nagyobb szigort javasolnak a cégek számára a biztonsági szakértők a dolgozók elektronikus kommunikációjának ellenőrzése terén.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Corner szakértői iroda szerint a céges emailforgalomban nagyon gyakori, hogy egyes kollégákat rágalmazó, az ő kiközösítésükre, "kicsinálásukra" buzdító tartalmak mennek körbe az alkalmazottak között, derül ki az Online Recruitment cikkéből.

A zaklatás, bevett angol kifejezéssel bullying rendszeresen előfordul a szervezeteken belül, főleg a feszített tempójú, rossz hangulatú munkahelyeken. Az egyes kollégákkal szembeni ellenszenv és rosszindulat néma, gyakorlatilag felderíthetetlen eszköze a céges email. Éppen ezért ha a vállalat vezetése betekint a beosztottak levelezésébe, felfedheti a káros szervezeti folyamatokat, és a légkört megmérgező munkatársak ellen dokumentumként is felhasználhatja az emaileket.

A bullyingnak kitett személyek általában a kisebbségiek közül kerülnek ki, akiket könnyű "gyenge láncszemeknek" kikiáltani: veszélyben vannak a nők, a szexuális másságukat felvállalók, a fogyatékosok, a faji kisebbséghez tartozók. Halmozottan veszélyeztetett az, aki több ilyen jegyet is magán visel: például színes bőrű, szegény, egyedülálló nő. A bíróságon a kiközösítésben résztvevő munkatársakat diszkrimináció, zaklatás, illetve szexuális zaklatás miatt lehet felelősségre vonni, ha a cégvezetés jogosult az elektronikus leveleket bizonyítékként felmutatni. 

A brit szakértők szerint azonban sok vállalat úgy gondolkodik, az ő berkeikben úgysem történnek meg ilyen szörnyű események, és feleslegesnek ítélik meg a céges emailek monitorozását. Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy lehetőségük van-e belenézni a belső levelezésbe. A cégek számára "Nagy Testvérré" válni nem feltétlenül etikátlan, vélik a Corner szakemberei. A dolgozók hajlamosak túlzottan magáncélra használni a levelezést: ma a brit munkahelyeken a céges emailek tartalmának 35 százaléka privát jellegű.

A munkatársak közti magánjellegű elektronikus kommunikáció teljesen bevettnek számít. Ami régen egy esti, kollegiális sörözés során hangzott el, az ma a levelekben jut el egyik munkatárstól a másikig. Ha pedig ezen a néma csatornán át például sértések mennek keresztül, akkor a munkaadó közbelépésére éppúgy szükség lenne, mintha az irodában kiabálnának egymással a felek. Éppen ezért kellene a Corner szerint aktívabban szűrniük a cégvezetőknek a belső levelezést, és tudatosítani a beosztottakban, hogy nem marad következmények nélkül, ha diszkriminatív vagy rágalmazó tartalmakat küldözgetnek.

Véleményvezér

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Ömlik az uniós pénz Lengyelországba 

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo