A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrisebb adati szerint a januári kiskereskedelmi forgalom 3,2%-kal haladta meg az évvel korábbit a naptárhatással kiigazított adatok szerint. Bár ez a növekedés elmaradt az előző évi átlagos 5,7%-os, illetve a IV. negyedévi 3,4%-os bővüléstől, így is jelentősen meghaladta az Európai Unió kiskereskedelmének mutatóit. Az előző hónaphoz viszonyított szezonális és naptárhatástól megtisztított volumenindex 100,4%-os volt.
A decemberi kiemelkedő forgalom után januárban hagyományosan jelentősen visszaesnek a lakossági vásárlások. Idén az első hónapban a kiskereskedelmi eladások folyó áron 56,9%-át, változatlan áron számítva 56,2%-át érték el a 2004. decemberinek. Az országos kiskereskedelmi üzlethálózatban, valamint a csomagküldő kiskereskedelemben, január hónapban folyóáron 348,0 milliárd forint értékű árut forgalmaztak.Januárban megtorpant az élelmiszer-kiskereskedelem hosszú ideje tartó növekedése. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelem eladásainak volumene 0,4%-kal maradt el az egy évvel korábbitól. Ezen belül a hipermarketeket és szupermarketeket is magába foglaló élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 0,3%-kal, az élelmiszer-, ital-, dohányáru szaküzleteknél 0,8%-kal mérséklődtek az eladások.
A nem élelmiszer-kiskereskedelem értékesítése az átlagos növekedési ütemnél gyorsabban, 6,6%-kal emelkedett.
Januárban a leggyorsabban - részben a február elejétől várható áremelkedések miatti felvásárlás következtében - a gyógyszer-, gyógyászati termék kiskereskedelem eladásainak volumene nőtt az egy évvel korábbihoz viszonyítva. Közel hasonló (15-16% közötti) mértékben emelkedett az illatszerüzletek, valamint a kisebb súlyú csomagküldő kiskereskedelem forgalmának volumene is. Bővült - 7 és 9% közötti ütemben - a bútor-, háztartásicikk-, építőanyag-, a könyv-, újság-, papíráru-, valamint az egyébiparcikk-kiskereskedelem változatlan áron számított értékesítése.
Mérséklődött az előző évihez képest a textil-, ruházati és lábbeli (3,1%), valamint a használtcikk (6,9%) üzletek forgalma.
Az Európai Unióban a januári kiskereskedelmi konjunktúra elmaradt az előző hónapokétól. A 25 EU-tagországra 0,9%-os, a 15 régebben csatlakozott tagországra 0,8%-os növekedést, míg az Eurózóna országaira 0,6%-os csökkenést becsült az Eurostat az előző év azonos hónapjához képest. Folytatódott Németországban kiskereskedelem visszaesése, de a korábban növekedést regisztráló francia és belga kiskereskedelem is csökkenést mutatott az első hónapban. A még nem minden országra publikált adatok szerint viszonylag magas (7-8%-os) növekedést ért el a szlovák, a litván, a dán és a svéd kiskereskedelem.
A hazai kiskereskedelmi forgalom jármű- és üzemanyag-forgalommal együtt számított volumene januárban 2,2%-kal haladta meg az egy évvel korábbit. A gépjármű- és járműalkatrész-kiskereskedelem eladási volumene 0,8%-kal mérséklődött, a gépjárműüzemanyag-eladásoké 0,9%-kal nőtt az előző év azonos hónapjához képest.