Ismét hazai tulajdonban az Elender

A PSINet Magyarország Kft. újra hazai tulajdonban van, és a cég régi/új neve Elender Üzleti Kommunikáció. A döntés hátteréről Kóka János vezérigazgatót kérdeztük, aki egyúttal résztulajdonos is.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

– Mi az oka annak, hogy a külföldi tulajdonosok a cég eladása mellett döntöttek, illetve önök a visszavásárlásról?

– Több mint egy éve folytak tárgyalások a PSINet Magyarország Kft. jövőjéről, tulajdonosi átalakulásáról. Az Elender a magyarországi informatikával együtt fejlődött, növekedett, így amikor a nemzetközi befektetői tőke szemében felértékelődött a magyar IT-piac, az akkori tulajdonosoknak érdemes volt eladniuk a céget. Ennek ellenére az Elender fejlődése továbbra is megtartotta helyi piaci sajátosságait. Miután nem váltunk szerves részéve a nemzetközi vérkeringésnek, a cég műszakilag és funkcionálisan is jól leválasztható maradt, a cégcsoport egészéről. Az akkori tulajdonosok számára a magyarországi leányvállalat különös előnnyel bírt a cégcsoport többi vállalatához képest, mégpedig azzal, hogy mi nyereségesek voltunk és vagyunk. Mi, akik létrehoztuk és menedzseltük, tudjuk a legjobban, hogy a PSINet jelentős tartalékkal, értékkel, piaci potenciállal rendelkezik, és ezt hogyan lehet a legoptimálisabban továbbfejleszteni. A vezetőség s egyben a korábbi tulajdonosok ezért közös célnak tekintették, hogy ismét magyar tulajdonosi körhöz kerüljön a meghatározó részesedés. Ekkor találtuk meg a komoly gazdasági lehetőségeket, stabilitást felmutató Wallis Rt.-t, és az Elender alapítóját.

– Miért bíznak a sikerben, és ön személy szerint annyira, hogy egy igen jelentős összeget fektetett be?

– Mert megvan hozzá az egyedülálló technológiai infrastruktúránk, megvan hozzá egy kiváló, hűséges menedzsmentünk – hiszen más, hasonló profilú vállalkozásokkal ellentétben nálunk nem volt fluktuáció –, és ezek mellé társul most egy olyan bizakodás, amit az táplál, hogy a kormányzat felismerte az információs társadalom fejlődését, hogy a cégek eljutottak egy olyan stádiumba, amikor ugyancsak felismerték az internet professzionális alkalmazásaiban az üzleti lehetőséget. Sőt miután az otthoni előfizetői piac Magyarországon még csak tízszázalékos, miközben az Európai Unióban az átlag negyven százalék, biztos, hogy ez a piac is bővülni fog. Az pedig szintén növeli az esélyeinket, hogy leválasztottuk a céget az általunk befolyásolhatatlan, nemzetközi tulajdonosi döntésekről. Az persze nem kétséges, hogy az internetbe való befektetés nagy kockázattal jár, de ezt ellensúlyozhatja, hogy mivel mi vezettük eddig is ezt a vállalkozást, nem lepődhettünk meg, amikor belenéztünk a mérlegbe.

– Az új társaság milyen stratégiai célokat tűzött ki maga elé?

A hazai és nemzetközi infokommunikációs piacon több mint egy évtizedes tapasztalatunk van. Ezzel a kibővült biztos szakmai háttérrel növelni kívánjuk piaci részesedésünket, valamint bővíteni az emelt szintű üzleti kommunikációs alkalmazásokra nyitott felhasználók körét. A tulajdonosi átalakulással egyidejűleg az Elender Üzleti Kommunikáció megvásárolta a Webigen Rt. – a magyarországi internetes alkalmazásfejlesztési és tanácsadási piac vezető cége – részvényeinek száz százalékát. Így a jövőben az Elender Üzleti Kommunikáció az IT piacon teljes körű internet-megoldásszállítóként a tanácsadástól és tervezéstől a megvalósításon át az üzemeltetésig számtalan üzleti igényre kínál megoldást. Szolgáltatásainkat – hamarosan a két céget egyesítve – a jövőben is zökkenőmentesen és magas színvonalon biztosítjuk. A Webigen Rt. részvényeinek megvásárlásával együtt a magyar internettörténet egyik „zászlóshajója”, az Index.hu internetes portál is résztulajdonunkba került. A társaság tervei szerint belátható időn belül többségi tulajdonosként fejleszthetjük tovább az internetes újság kiadóját.

– A cég jelenleg az üzleti internetszolgáltatók piacán ért el jelentős eredményeket. Továbbra is ez a fejlesztéseik iránya, vagy másfelé is nyitnak?

– Célunk, hogy amit most céges szinten megvalósítottunk, azaz az integrált szolgáltatási portfóliót, azt a piacon is képviselni tudjuk. Ilyen eddig nem volt Magyarországon, vagyis egy vállalkozáson belül a család minden elemét nem lehetett korábban megvásárolni. Most ezt kell piacra vinnünk. Egyik célunk tehát a komplexitás hangsúlyozása, a másik pedig azoknak a lehetőségeknek a kiaknázása, amelyeket az internetszolgáltatók előtt nyit az a körülmény, hogy a korábbi távközlési monopóliumok lebomlanak, és helyettük új szolgáltatási struktúrák jönnek létre.


Elender Üzleti Kommunikáció

Cím: 1138 Budapest, Váci út 141.

Tel.: 06 (1) 237-9930

Fax: 06 (1) 237-9999
E-mail: [email protected]
Weboldal: www.eol.hu

Véleményvezér

Sok nagy okos már világháborút lát

Sok nagy okos már világháborút lát 

Az orosz ballisztikus rakéta bevetése egy teszt volt.
Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat

Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat 

A büntetés mértéke nevetséges.
Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo