2002 első hat hónapjában az export 3,0%-kal haladta meg az előző év azonos időszakit. Az ipari vámszabad területeken működő szervezeteknél azonban – melyek a kivitel 51,7%-át adják – csekély mértékű, 0,2%-os csökkenés figyelhető meg. Az ipar első félévi belföldi értékesítésének színvonala stagnálást mutat (99,9%).
2002 júniusában a feldolgozóipari termelés 2001 azonos időszakához képest 4,1%-kal emelkedett, a villamosenergia-, gáz-, gőz- és vízellátás teljesítménye azonban 3,9%-kal csökkent. Az ágazatok közül legnagyobb mértékben júniusban továbbra is a gép, berendezés gyártása bővült (31,1%), ahol a szivattyú-, kompresszor- és a csapágy-, erőátvitelielem-gyártás szakágazatokban volt kiemelkedő növekedés. Jelentősen, 17,8%-kal nőtt a kokszgyártás, kőolaj-feldolgozás termelése az előző havi kisebb visszaeséssel szemben. Számottevően, 9,7%-kal emelkedett a gumi-, műanyag termék gyártása, itt különösen a műanyag termékek iránt volt átlagon felüli keresletnövekedés. A fafeldolgozás volumene – az ágazat kiemelkedő exportteljesítményének köszönhetően – 11,4%-kal volt magasabb, mint előző év júniusában.
A feldolgozóipari termelés több mint egynegyedét képviselő villamos gép, műszer gyártása kismértékben, 1,9%-kal nőtt. A feldolgozóipar másik két, jelentős súlyt képviselő ágazata közül az élelmiszer-, ital- és dohánygyártás termelése 3,4%-kal emelkedett; a járműgyártás volumene a félév során másodszor haladta meg az előző évi szintet (6,4%); és az új megnövekedett exportrendelések is a kereslet bővülésére utalnak.
A fémalapanyag, fémfeldolgozási termékek gyártásában a visszaesés megállt (100,1%). Kisebb csökkenés (3,5%) figyelhető meg a vegyi anyag, termék gyártásában. Legnagyobb mértékben, 14,3%-kal továbbra is a bőrtermék, lábbeli előállítása maradt el az egy évvel korábbitól.
2002 júniusában a megfigyelt feldolgozóipari ágazatok összes új megrendelései emelkedtek: a belföld tekintetében kisebb (3,0%), az export esetében nagyobb (14,1%) mértékben, együttvéve 11,7%-kal haladják meg az előző évi szintet. Ugyanakkor az összes rendelésállomány 6,8%-kal maradt el az előző év azonos időszakától.
Az egy főre jutó ipari termelés a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozások körében az év első hat hónapjában 2,1%-os létszámcsökkenés mellett 3,6%-kal volt magasabb, mint 2001 azonos időszakában.
Magyarország területi egységei közül az ipari termelés 2002 első hat hónapjában legnagyobb mértékben a dél-dunántúli régióban bővült: 12,1%-kal; jelentősebben, 7,4%-kal nőtt az észak-alföldi körzetben is. Csökkenést ebben az időszakban csak két régióban, az észak-magyarországi (3,5%) és a közép-dunántúli (4,2%) régióban regisztráltunk.