Amennyiben ugyanis a laboratóriumi vizsgálatok olyan mennyiségben mutatnak ki dioxin szennyezettséget, amely egészségkárosodást okozhat, az ilyen élelmiszer hulladékká válik, melynek környezetvédelmi kezeléséről - ártalmatlanításáról - aforgalmazó illetve a termék tulajdonosa köteles gondoskodni.
A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KvVM) álláspontja szerint a hulladékká vált élelmiszert a tárca felügyelete alá tartozó ártalmatlanító létesítményekben - hulladékégetőkben - kell megsemmisíteni. A dioxint tartalmazó élelmiszer akkor minősül veszélyes hulladéknak, ha a dioxin koncentrációja meghaladja a 0,1 százalékot. A veszélyes hulladéknak minősülő, dioxinnal szennyezett élelmiszert az adott hulladék égetésére engedéllyel rendelkező hulladékégetőben kell elégetni.
Az elkülönített, megsemmisítésre kötelezett élelmiszer tárolási, szállítási, őrzési és megsemmisítési költségeit a hulladék tulajdonosa viseli. A KvVM iránymutató szakmai véleményt adott ki a szennyezett élelmiszerek hulladék-kategóriákba történő besorolásáról, és azonnali adatszolgáltatási kötelezettséget írt elő a felügyelete alá tartozó, szóba jöhető ártalmatlanító létesítmények felé. A tárca intézkedéseiről értesítette a kérdésben érintett társ szervezeteket: az ÁNTSZ-t, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséget, az állat-egészségügyi és élelmiszer-ellenőrző állomásokat, a VPOP-t, az Országos Borminősítő Intézetet, valamint a rendőrséget.