A HITF minden alkalmat megragad, hogy szakmai rendezvényeken tájékoztatást adjon a kockázati tőke, mint finanszírozási forma előnyeiről. Az esettanulmányokkal alátámasztott előadások célja, hogy reális képet adjanak az együttműködés lehetőségeiről, és gyakorlati ismeretek átadásával járuljanak hozzá az ilyen típusú együttműködések sikeréhez. Az előadások három fő kérdéscsoportra épülnek: a kockázati tőkealap és a vállalkozás egymással szembeni elvárásai, a napi munkakapcsolat, valamint a HITF által a vállalkozások számára nyújtott hozzáadott érték.
A márciusi rendezvényen Berszán Ferenc , a HITF ügyvezető igazgató-helyettese mutatta be az amerikai kormányzati támogatással létrejött speciális kockázati tőkealapot. A HITF elsősorban induló innovatív vállalkozásokba fektet, melyek jellemzően a számítástechnika, a telekommunikáció és a biotechnológia területén működnek, és világszinten értékesíthető technológiák fejlesztésére fókuszálnak. Tekintettel arra, hogy induló vállalkozásokba is fektet az alap, ezért a minimális befektetési követelmény lényegesen kisebb, mint az a kockázati tőke piacon jellemző. A HITF mindig nyitott új együttműködésekre, ezért igyekszik minél több lehetőséget találni a potenciális partnerekkel való közvetlen találkozásra, kapcsolatfelvételre.
A konferencián a 2001-es év értékelésére is sor került. Berszán Ferenc a kockázati tőke európai teljesítményét tekintve kiemelte, hogy míg 1999-ig a kockázati tőke befektetések hozama némileg elmaradt a kivásárlások megtérülésétől, addig 2000-től a piaci körülmények változásával ez megfordult, s a private equity befektetések hozama az erőteljes piaci hangulatváltás ellenére is 25% feletti megtérülést ért el rövidtávon. A HITF a tervek szerint 2-3 új tranzakciót hajt végre idén, jelenleg 7 befektetéssel rendelkezik.
Az Informatikai Vállalkozások Szövetségével karöltve megrendezésre kerülő szakmai eseményen Berszán Ferenc, a HITF ügyvezető igazgató-helyettese olyan számítástechnikai vállalatok példáin mutatja be a kockázati tőkefinanszírozást, melyek kis cégként indultak, de mára sikeres nagyvállalatokká nőtték ki magukat. Jó példa erre a HITF egyik portfólió cége, a LaserBit Communictaions. A lézeres telekommunikációs berendezéseket gyártó céget 1999-ben alapította két magánszemély és a HITF. A LaserBit kiérdemelte 2001-ben a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesülete által alapított „Az év vállalata” címet. A cég mára jelentős exportsikereket tudhat maga mögött, termékeit mintegy 35 országban értékesíti, valamint a közelmúltban irodát nyitott Szingapúrban és az Egyesült Királyságban.
HITF előadássorozat a kockázati tőkéről
Mit nyújthat egy kis- és középvállalat számára egy befektetési alap – erről igyekszik tájékoztatni az érintetteket a Magyar Technológiai Innovációs Alap (Hungarian Innovative Technologies Fund, HITF) szakmai rendezvények támogatásával, előadások tartásával. Az első előadásra március közepén került sor az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) konferenciáján. Ma pedig az Informatikai Vállalkozások Szövetsége által megrendezésre kerülő szakmai napon tart prezentációt a HITF.
Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Klasszis Befektetői Klub
2025. május 27. 17:00, Budapest
Véleményvezér

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből
Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát
Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek
Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.

Állítólag Veszprém megye összes védőnőjétől megvonták a költségtérítési támogatást
Nem hisszük el, hogy igaz.

A korrupció melegágya a cégeknek adott állami támogatások, első helyen állunk
Bindzsisztán pénzpumpája.