A HITF minden alkalmat megragad, hogy szakmai rendezvényeken tájékoztatást adjon a kockázati tőke, mint finanszírozási forma előnyeiről. Az esettanulmányokkal alátámasztott előadások célja, hogy reális képet adjanak az együttműködés lehetőségeiről, és gyakorlati ismeretek átadásával járuljanak hozzá az ilyen típusú együttműködések sikeréhez. Az előadások három fő kérdéscsoportra épülnek: a kockázati tőkealap és a vállalkozás egymással szembeni elvárásai, a napi munkakapcsolat, valamint a HITF által a vállalkozások számára nyújtott hozzáadott érték.
A márciusi rendezvényen Berszán Ferenc , a HITF ügyvezető igazgató-helyettese mutatta be az amerikai kormányzati támogatással létrejött speciális kockázati tőkealapot. A HITF elsősorban induló innovatív vállalkozásokba fektet, melyek jellemzően a számítástechnika, a telekommunikáció és a biotechnológia területén működnek, és világszinten értékesíthető technológiák fejlesztésére fókuszálnak. Tekintettel arra, hogy induló vállalkozásokba is fektet az alap, ezért a minimális befektetési követelmény lényegesen kisebb, mint az a kockázati tőke piacon jellemző. A HITF mindig nyitott új együttműködésekre, ezért igyekszik minél több lehetőséget találni a potenciális partnerekkel való közvetlen találkozásra, kapcsolatfelvételre.
A konferencián a 2001-es év értékelésére is sor került. Berszán Ferenc a kockázati tőke európai teljesítményét tekintve kiemelte, hogy míg 1999-ig a kockázati tőke befektetések hozama némileg elmaradt a kivásárlások megtérülésétől, addig 2000-től a piaci körülmények változásával ez megfordult, s a private equity befektetések hozama az erőteljes piaci hangulatváltás ellenére is 25% feletti megtérülést ért el rövidtávon. A HITF a tervek szerint 2-3 új tranzakciót hajt végre idén, jelenleg 7 befektetéssel rendelkezik.
Az Informatikai Vállalkozások Szövetségével karöltve megrendezésre kerülő szakmai eseményen Berszán Ferenc, a HITF ügyvezető igazgató-helyettese olyan számítástechnikai vállalatok példáin mutatja be a kockázati tőkefinanszírozást, melyek kis cégként indultak, de mára sikeres nagyvállalatokká nőtték ki magukat. Jó példa erre a HITF egyik portfólió cége, a LaserBit Communictaions. A lézeres telekommunikációs berendezéseket gyártó céget 1999-ben alapította két magánszemély és a HITF. A LaserBit kiérdemelte 2001-ben a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesülete által alapított „Az év vállalata” címet. A cég mára jelentős exportsikereket tudhat maga mögött, termékeit mintegy 35 országban értékesíti, valamint a közelmúltban irodát nyitott Szingapúrban és az Egyesült Királyságban.
HITF előadássorozat a kockázati tőkéről
Mit nyújthat egy kis- és középvállalat számára egy befektetési alap – erről igyekszik tájékoztatni az érintetteket a Magyar Technológiai Innovációs Alap (Hungarian Innovative Technologies Fund, HITF) szakmai rendezvények támogatásával, előadások tartásával. Az első előadásra március közepén került sor az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) konferenciáján. Ma pedig az Informatikai Vállalkozások Szövetsége által megrendezésre kerülő szakmai napon tart prezentációt a HITF.
Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!
Vegyen részt és kérdezzen Ön is!
2024. november 28. 15:30
Véleményvezér
Sok nagy okos már világháborút lát
Az orosz ballisztikus rakéta bevetése egy teszt volt.
Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat
A büntetés mértéke nevetséges.
Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten
A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt
A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben
Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről
Az elmaradt reformok tragédiája.