Szlovéniában heti 35 munkaóra szükséges a szegénységből való kilépéshez, ami több, mint bármely más OECD-országban.
Törökországban mindössze heti 9 munkaóra szükséges a szegénységi küszöb fölé emelkedéshez.
Bármely országban a reálbérek, a foglalkoztatási feltételek és a gazdasági lehetőségek befolyásolják, hogy az emberek milyen könnyen tudják leküzdeni a szegénységet.
Ezért a szegénységi küszöb fölé emelkedéshez egyes országokban sokkal több munka szükséges, mint másokban, még az OECD-országok között is.
A szegénységi küszöb az ország rendelkezésre álló mediánjövedelmének 50 százaléka. Az OECD-országokban átlagosan egy átlag alatti jövedelemmel rendelkező személynek heti 21 órát kell dolgoznia ahhoz, hogy átlépje a szegénységi küszöböt.
Jelentős különbségek vannak a lista felső és alsó végén lévő országok között
Szlovénia kiemelkedik, ahol heti 35 munkaórát – ami majdnem egy teljes munkaidős állásnak felel meg – kell dolgoznia ahhoz, hogy átlépje a szegénységi küszöböt. Szorosan Szlovénia mögött Csehország, Új-Zéland, az Egyesült Államok és Dánia következik, amelyek mindegyike heti 26-28 órát igényel a szegénységből való kilépéshez.
Számos fejlett ország az OECD 21 órás átlaga körül helyezkedik el, köztük Ausztrália, Kanada, Dél-Korea, valamint olyan európai országok, mint Németország és Portugália.
Eközben sok ország kevesebb, mint egy tipikus részmunkaidős állásnyi munkát (heti 20 órát) igényel ahhoz, hogy egy alacsony jövedelmű munkavállalót kiemeljen a szegénységből.