Éppen ezért sok újonnan kinevezett vezetőnek ebben segítségre van szüksége, derül ki a Hay Group tanulmányából. Az új képességek és feladatok megfelelő elsajátításánál is sokkal fontosabb az új szerepkörrel való azonosulás, az új identitás kialakítása: a szerepnek megfelelő önkép és annak megértése, hogy a megváltozott szerepkörben mit is jelent a sikeresség.
Az új feladatokba való gyors beletanulás azért is fontos, mivel a szervezetek egyre kevésbe engedhetnek meg hosszas türelmi időszakot új vezetőiknek. Ha valaki nem mutat fel eredményt elég hamar, úgy vélik, jobb mielőbb megszabadulni tőle. Míg régebben egy, esetleg két év türelmi időt is kaptak, ma alig 90 napot. A mai vezetőknek háromszor akkora esélyük van arra, hogy elbocsátják őket, mint az 1985 előtt kinevezetteknek volt. Ma egy tipikus vezető pályája során várhatóan legalább öt különböző szervezetben dolgozik, s mindenhol több szerepváltást is megél.
Az újonnan kinevezett vezetők véleményéről érdekes tapasztalatokkal szolgál a Hay Group Angliában végzett felmérése. Ebben 247 vezető válaszait elemezték. Ebből kiderül, hogy a vezetők csaknem fele nem érezte magét eléggé felkészültnek új vezetői szerepére. Kicsivel több mint 50 százalékuk úgy vélte, hogy az új szerep nem felel meg elvárásaiknak. A megkérdezettek 52 százaléka hiányolta korábbi barátait.
A 30-40 év körüliek szükségét érezték szakmai kapcsolatrendszerük újjáépítésének. A megkérdezettek 29 százaléka megbánta kinevezését, elsősorban a nők és afiatalok. Sokan szerettek volna több időt fordítani új szerepkörükre, hogy megértsék az új szervezet felépítését, kultúráját, és világosabban lássák felelősségüket.