Magyar vállalkozók óvodát, általános iskolát, egészségügyi szakiskolát, gimnáziumot és vizsgaközpontot építenek Podgoricában. Erről egy most aláírt pénzügyi együttműködési kormányközi keretprogram intézkedik. A megállapodás maximum 13 éves futamidőre szóló 15 millió euró összegű kötött segélyhitelről szól. A kormányközi megállapodás aláírását követően a montenegrói oktatási tárca a magyar vállalatok számára kiírt versenytárgyaláson választja ki a beruházásokat megvalósító cégeket.
A kötött segélyhitel révén a kedvezményezett ország az OECD, illetve az EU által megengedett, a normál kereskedelmi exporthitelek feltételeihez képest 35 %-kal olcsóbb hitelhez jut azáltal, hogy a magyar költségvetés a kamat különbözetet és a biztosítási díj egy részét átvállalja. A konkrét segélyhitel szerződéseket a kormányközi megállapodás alapján az Eximbank köti meg a hiteladóssal. A hiteleket az Eximbank nyújtja, a külföldi kockázatokra a Mehib nem piacképes biztosítása nyújt fedezetet. A hitelek visszafizetésére Montenegró szuverén garanciával egyenértékű kötelezettségvállalása nyújt fedezetet. A montenegrói oktatási infrastruktúra fejlesztésében való közreműködés és a magyar export elősegítését egyaránt szolgáló keret-megállapodás a magyar segélyhitel konstrukció második délkelet-európai térségbe irányuló eredménye. A Bosznia-Hercegovinával 2004-ben aláírt kormányközi keret-megállapodás alapján Tuzla egészséges ivóvízellátását biztosító 7,2 millió euró értékű beruházás folyamatban van.
Tizenkét azerbajdzsáni és közel 50 magyar cég részvételével üzletember-találkozót szervezett az ITDH Budapesten. A fórumon együttműködési megállapodást írtak alá a kétoldalú kapcsolatok, a befektetési és üzleti lehetőségek elősegítéséről, valamint egy szándéknyilatkozatot arról, hogy az azeri műanyagipai termékeket gyártó cég nyersanyagot vásárol a Borsodchemtől.