Az OTP Banknál 2020-ban, a koronavírus-járvány első évében jelentősen, visszaesett a folyósított személyi kölcsönök száma, a megtorpanást azonban erőteljes növekedés követte. A következő évben 18 százalékkal, 2022-ben újabb 3 százalékkal emelkedett a jóváhagyott igénylések száma. Ezzel párhuzamosan az ügyfeleknek átutalt összeg is megugrott, 2020 képest, 2022-ben már 36 százalékkal volt nagyobb a volumen.
A személyi kölcsönök átlagos összegénél 2021-ben volt komoly emelkedés, a megelőző év több mint 1,5 millió forintos szintjéről 2 millió fölé emelkedett, ami 2022-ben nagyjából stabilizálódott. Az OTP Bank tapasztalatai szerint a személyi kölcsönt igénylők jelentős része otthona korszerűsítésére fordítja a felvett összeget, ami az esetek túlnyomó többségében költséges beruházás.
Az OTP Bank megrendelésére készült felmérés eredményei azt mutatják, hogy 2022-höz viszonyítva változtak a lakásfelújítást tervezők elképzelései: valamivel több, mint 40 százalékuk szerint az energetikai célú, a fenntartási költségeket mérséklő korszerűsítés most fontosabb szempont, mint egy évvel ezelőtt volt. A legfontosabb feladatok listáját idén a közművezetékek cseréje vezeti, ezt követi az új elektromos berendezések beszerzése és a korszerű nyílászárók beszerelése.
„A lakásfelújítási célok kapcsán 2023-ban előtérbe kerültek, az esztétikumnál fontosabbá váltak az energiahatékonyságot szolgáló beruházások. Ezek többnyire komoly költségigényű fejlesztések, ezért hoztuk létre az OTP Otthon Személyi kölcsönünket, hogy megfelelő pénzügyi hátteret biztosítsunk a felújításba, korszerűsítésbe belevágó ügyfeleknek a szükséges munkálatok elvégzéséhez” – mondta Szabó István, az OTP Bank lakossági hiteltermékek üzletfejlesztéséért felelős vezetője.