Fogyasztói árak - 2002. augusztus

2002. augusztusban a fogyasztói árak egy hónap alatt 0,3%-kal csökkentek, 2001. augusztushoz viszonyítva pedig 4,5%-kal növekedtek. Idén az első nyolc hónapban átlagosan 5,5%-kal voltak magasabbak az árak, mint előző év azonos időszakában.

Túléli Budapest a következő öt évet is kormánytámogatás nélkül?
Milyen kapcsolatot lehet kialakítani a Fidesszel, Magyar Péterrel és Karácsony Gergellyel?
Online Klasszis Klub élőben Vitézy Dáviddal!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 13. 16:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az élelmiszerek árcsökkenése 0,29%-kal, a ruházkodási cikkeké 0,17%-kal mérsékelte, míg a szolgáltatások drágulása 0,08%-kal, az egyéb cikkek, üzemanyagoké 0,07%-kal, a szeszes italok, dohányáruké 0,03%-kal növelte az előző hónaphoz viszonyított árváltozást. A járműüzemanyagok drágulása 0,06%-kal emelte az egyhavi változást.

1 hónap alatt, 2002. júliushoz viszonyítva, az idényáras élelmiszerek (burgonya, friss zöldség, valamint a friss hazai- és déligyümölcs) nélkül számítva az élelmiszerek árai összességükben nem változtak. Az átlagot meghaladó csökkenés volt tapasztalható az idényáras élelmiszerek (11,9%) esetében. Olcsóbb lett a sertészsiradék (2,6%), a párizsi, kolbász (1,7%) és a szalonna (1,0%). Emelkedett viszont az ára az étolajnak (1,9%), csokoládénak, kakaónak (1,7%), tejtermékeknek (1,2%), valamint a sertéshúsnak (0,6%).

A ruházkodási termékek árai 2002. augusztusában a tavalyi évhez hasonlóan jelentősen mérséklődtek. Az előző hónaphoz viszonyítva a tartós fogyasztási cikkek és a háztartási energia főcsoportban az árak nem változtak, míg a szeszes italok, dohányáruk, a szolgáltatások és az egyéb cikkek, üzemanyagok árai kismértékben nőttek. Ezen belül a virág, dísznövény árai 4,8%-kal, a járműüzem-anyagoké 1,1%-kal emelkedtek, az üdülési szolgáltatások árai 1,6%-kal drágultak.

Egy hónap alatt az idényáras élelmiszerek nélkül számítva, a fogyasztói árak összességükben nem változtak.
12 hónap alatt, 2001. augusztushoz viszonyítva, az élelmiszerek árai az átlagnál kisebb mértékben emelkedtek. Ezen belül jelentős szóródás figyelhető meg: az étolaj 19%, a cukrászáru, fagylalt 12%, a munkahelyi és az éttermi étkezés, valamint a büféáruk 10%, a tej 8%-kal drágult. Csökkent viszont az elmúlt 12 hónap alatt a sertéshús (23%), a liszt és a tojás (12%), valamint a baromfihús (9%) ára.

A tartós fogyasztási cikkekért átlagosan 2,1%-kal kevesebbet kellett fizetni, mint 2001. augusztusban. A ruházkodási cikkek 12 hónap alatt az átlagosnál kisebb mértékben drágultak. A szolgáltatások átlag feletti áremelkedésén belül kiemelkedett a testápolási szolgáltatás 14%, a lakbér és a mozi 12%, a szemétszállítás és a járműjavítás, -karbantartás 11%-os drágulása. A szeszes italok, dohányáruk, a háztartási energia és az egyéb cikkek, üzemanyagok árnövekedése szintén magasabb volt az átlagosnál.

Véleményvezér

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.
Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban

Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban 

Megjelent a World Justice Project 2024-es jogállamiság rangsora.
Magyar Péter szerint Szentkirályi Alexandra kaszinónak nézi a fővárost

Magyar Péter szerint Szentkirályi Alexandra kaszinónak nézi a fővárost 

Magyar Péter kibukott a DK és a Fidesz közös szavazatain.
Legyen 65 év helyett 60 a nyugdíjkorhatár

Legyen 65 év helyett 60 a nyugdíjkorhatár 

Az ember azt hinné, hogy az emberek a végtelenig vezethetők ígéretekkel.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo