A 2005. októberi felmérés során a vállalati válaszokból kirajzolódó kép szerint a fővárosi és a vidéki irodapiacok is túlkínálatot mutatnak. A fővárosi ingatlanos cégek 15%-a nagy, 55%-a kisebb túlkínálatról, 30%-uk kiegyensúlyozott piacról számolt be, vidéken 20% a nagy, s 80% a kisebb túlkínálatról beszámolók aránya. A felmérésben résztvevő ingatlan-fejlesztő és forgalmazó vállalkozások mind Budapesten, mind az ország egyéb területein a kihasználtság, az irodapiaci helyzet kisebb javulására számítanak a következő 12 hónapban. A legutóbbi, júliusi felméréshez képest e téren kisebb javulás regisztrálható. A gazdálkodó szféra reprezentánsai a következő egy évben az iroda iránti kereslet némi élénkülését jelzik előre, különösen a saját irodák tekintetében. A bérelt irodák piacán csak a fővárosban és vonzáskörzetében várható élénkülés.
Az üzlethelyiségek piacát a központi régióban az ingatlanfejlesztő és -forgalmazó cégek mintegy fele kis túlkínálatot jelez, másik fele kiegyensúlyozottnak tartja. A vidéki területeken a válaszadók háromnegyede számolt be túlkínálatról, s egynegyedük egyensúlyi piacról. Budapest immár szűkében van a nagyobb bevásárlóközpontok építésére alkalmas telkeknek, s az utóbbi időben ismét lendületet kaptak a belvárost érintő fejlesztések.
A következő egy évre vonatkozó jövőkép némileg más a fővárosban és vonzáskörzetében, illetve az egyéb területeken. Az előbbiek esetében a túlkínálat erősödésére, az utóbbiak esetében annak mérséklődésére lehet számítani. Az előző felméréshez képest ezek a várakozások kisebb visszaesést tükröznek - elsősorban a forgalmazók körében. A vevői igényeket figyelembe vevő potenciális fejlesztések, jól kalkulált beruházások továbbra is üzleti sikerrel kecsegtetnek. A magyar raktárpiac az elmúlt években rendkívül dinamikusan, évente 30-40%-kal bővült, s további növekedési lehetőséget rejt magában. Az idei folyamatok azonban lassulásra, sőt megtorpanásra utalnak. A budapesti raktárpiac üresedési rátája 9% körüli, az utóbbi időben kevés nagyobb volumenű üzlet köttetett. Mindezzel az ingatlanos cégek helyzetértékelései is összecsengenek. A következő egy évre vonatkozó kilátások a piaci helyzet változatlanságát vetítik előre. A fejlesztések azonban várhatóan a korábbiaknál visszafogottabbak lesznek, az ingatlanfejlesztők várakozásai ugyanis lényegesen kedvezőtlenebbek, mint a forgalmazóké.
Az első három negyedévében 23278 új lakást vettek használatba és 38385 új építési engedélyt adtak ki. A használatba vett lakások száma 4%-kal több, az új lakásépítési engedélyek száma 9%-kal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában volt. Idén a kisebb - 60 négyzetméter alatti - lakások építésének aránya a korábbiakhoz képest növekedett, különösen a fővárosban: az ország egészében a tavalyi 29%-os arány helyett idén 35%-os a 60 négyzetméter alatti újonnan épített lakások aránya, míg Budapesten ugyanez az arány 50%-ról 63%-ra nőtt. Az idei év harmadik negyedévében már csökkenés volt tapasztalható az előző év azonos időszakához képest, ami azt jelenti, hogy a lakásépítés immár túljutott a csúcsponton. A GKI Rt. - ennek megfelelően - 2005 egészében a folyamatok alapján 42 ezer új lakásra számít, de ennek egy része áttolódhat a jövő évre az áfa januári csökkenése miatt.
Az ingatlanokkal foglalkozó cégek vezetőinek negyede erős túlkínálatról, 60%-uk túlkínálatról tudósított, míg 15%-uk érzékelt egyensúlyi lakáspiacot. A központi körzetben valamivel erősebb a túlkínálat, mint vidéken. Hasonlóan a júliusi felméréshez, az ingatlanfejlesztők valamivel kedvezőbben értékelik a piaci helyzetet, mint az ingatlanforgalmazók. Összességében az új lakások esetében némileg kedvezőbb a piaci helyzet, mint a használt lakások esetében. A válaszadó ingatlanfejlesztő és -forgalmazó vállalkozások a következő 12 hónapban az új és a használt lakások piacán is a jelenleginél valamivel kedvezőbb helyzetre - a túlkínálat némi csökkenésére - számítanak, az erre vonatkozó várakozásaik a júliusi felméréshez képest határozottan javultak.